Göğüs Büyütme Ameliyatı

gogus-buyutme-ameliyati

Memelerin estetik açıdan daha fazla hacimli ve dolgun gözükmesini dileyen kadınlardan tarafından tercih edilir. Eskiden meme silikonu olarak tanımlanan kavram, şu anda meme implantı olarak tanımlanmaktadır. Bahsi geçen implantlar, cerrahi işlem sırasında göğüs kaslarının altına yerleştirilmesiyle kişinin  dilediği dolgun göğüsler elde edilir. Çoğu zaman estetik kaygılarla yapıldığı düşünülen meme ameliyatının başka türlü gerekçeleri de olabilmektedir. Örneğin iki meme arasında ki boyut farkları da bu işlemin tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır. Özellikle yetişkin çağlarda kişide büyük özgüvensizlik yaratan ve kendi bedenine olan beğeniyi kaybetmesi sonucunda bu ameliyata başvurulabilmektedir. Bizim ülkemizde de bu estetik cerrahi oldukça tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüs büyütme ameliyatı, gerek estetik kaygılarla gerekse boy eşitsizliği nedeniyle yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat kişinin kendi dokularıyla yapılabildiği gibi, implant adı verilen bir takım aparatlar ile yapılabilen bir ameliyatlardır. Bu cerrahi işlem yaklaşık olarak 1,5 saat sürebilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Günah Mı?

Din adamlarının görüşüne göre, doğuştan memesi küçük olan ve evlilik birliğini devam ettirmek amaçlı yapılan göğüs büyütme ameliyatı dinen sakıncalı değildir. Dinin cerrahi operasyonlara bakış açısı belli bir mecburiyet olduğu takdirde bir sorun teşkil etmemektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Bu cerrahi işlem, özgüven kaybı yaşayan ve eşiyle bu konu özelinde tatmin yaşayamayan kadınlar tarafından tercih edilebilir. Aynı zamanda sonradan gelişen meme anomalileri yaşayan tüm kadınlara uygulanabilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Zararlı Mı?

Esi teknoloji ve tıp teknikleriyle göğüs büyütme ameliyatları silikonlarla yapılabilmekteydi. Ameliyat sonrasında birçok kadında komplikasyon gelişmesi sonucunda, silikonun vücuda uyum sağlayamadığı kanısına varılmıştır. Bu durum net olarak ilişkilendirilememiş olsa da genel kanı bu yöndedir. Şu an ki modern zamanda implanta geçilmiş ve implantın herhangi bir zararı olmadığına karar verilmiştir. Bazen de vücudun kendi yağ dokusundan yapılan ameliyatlar da ise hiç bir risk olmadığı bildirilmiştir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Göğüs büyütme ameliyatı genellikle özel hastaneler ve özel üniversite hastanelerinde yapılmaktadır. Bu ameliyatın fiyatı yapılan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. İşlemin asimetriden dolayı tek bir memeye mi iki memeye mi uygulandığının fiyat artışında önem taşıdığı belirtiliyor. Aynı zamanda ameliyatta silikon, implant ya da kişinin kendi dokusunun kullanılıp kullanılmadığı bile fiyatta değişikliğe neden olan etkenlerdendir. Bu nedenle belirli bir fiyat aralığı verilememektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatını Devlet Karşılıyor Mu?

Göğüs büyütme ameliyatları nadiren de olsa devlet hastanelerinde yapılabiliyor. Fakat bu estetik ameliyatlar kapsamına girdiği için sigortası tarafından karşılanmıyor. Bu ameliyatın yapılabilmesi için estetik cerrahinin boş vaktinin olması gerektiği belirtiliyor. Devlet hastanelerinde yapılan göğüs büyütme ameliyatları da ücreti mukabilinde yapılabilmektedir. Özel hastanelere göre fiyatları bir miktar daha uygundur. Ayrıca devlet hastanelerinde yapılan bu işlemin asistan hekimler tarafından yapılıyor olması da önemli bir ayrıntı olarak belirtilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Her bir cerrahi işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, hastanın minimum üç gün istirahat etmesidir. Bu işlem sonrasında da önerilen ilk şey istirahattir. Ütü gibi vücudu yoracak işlerden kaçınmak gerekmektedir. Egzersiz ve spor gibi faaliyetlerden kaçınmak gerekmektedir. Ufak tefek işlerinizi yapmaktan kaçınmamak ve hareket halinde olmak iyi olarak görülür. Ödemin oluşması beklenen bir tepki olduğundan buz uygulaması da yapılmalıdır. Ağrı kesici ilaçlarınızı kullanmayı ihmal etmeyin.

Göğüs Büyütme ve Dikleştirme Ameliyatı Farkları Neler?

Göğüs büyütme ameliyatı, genellikle estetik kaygılarla yapılabilmektedir. Fakat yapısal bozukluklar nedeniyle de tercih edilen bir işlemdir. Göğüs dikleştirme ameliyatı ise, göğsün doğum sonrası ve yaşa bağlı olarak da gelişen sarkmalarla tercih edilen bir işlemdir. Her iki ameliyat şeklinde de psikolojik faktörler yer almaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyat Yöntemleri Neler?

Göğüs büyütme ameliyatının birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunlar arasında Brezilya tipi, çipli implant, Latin tipi, Hawaii tipi, 3D model, kompozit ve hologram olarak biliniyor.


Göğüs Büyütme Ameliyatı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı