Göbek Yağı Aldırma

gobek-yagi-aldirma

Bazı durumlarda kilolu olunmasa da bölgesel yağlanmalar oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Yapılan egzersizler ve diyetler yeteri kadar yağ yakmamıza yardımcı olmayabilir. Giyilen kıyafetlerin yakışmaması, sağlık problemlerine yol açması ve kamburluğa neden olması dolayısı ile kişiler bu yağlardan arınmak isteyebilirler. Egzersiz ve diyet programlarının işe yaramaması durumlarında başvurulan ilk yöntemlerden biri göbek yağı aldırmadır. Göbek yağlarının alınabilmesi ameliyatsız bir şekilde yapılamadığından mutlaka operasyonlara ihtiyaç duyulur. 

Göbek Yağı Aldırma Zararları?

Psikolojik ve fiziksel anlamda kişide olumlu gelişmeler yaratan bu operasyon oldukça etkilidir. Fakat bazı durumlarda alınabilen fazla yağ dokusu hastanın kas yapısında zayıflamaya neden olabilmektedir.

Göbek Yağı Aldırma Hangi Bölüm?

Göbek yağı aldırma operasyonu için hastanelerin estetik ve plastik cerrahi bölümüne başvurulması gerekir. Aynı zamanda çeşitli estetik ve güzellik merkezlerinde de bu işlemi yaptırmak mümkündür.

Göbek Yağı Aldırma Ne Kadar?

Şehirden şehire ve klinikten kliniğe göre değişiklik gösteren fiyatlandırma politikası mevcut olduğundan net bir rakam vermek mümkün değildir. Fakat bu işlem 3500 Türk Lirası ile 7000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Göbek Yağı Aldırma Ameliyatı Zararları?

Göbek yağı aldırma işleminin zararları arasında kas dokusu zayıflaması yer alır. Buna ek olarak uygulama yapılan göbek çevresinde ağrı, morarma, şişlik, ve cilt sarkmaları görülebilir.

Göbek Yağı Aldırma Fiyatları?

Göbek yağı aldırma işlemi için mutlaka bir cerrahi operasyon gereklidir. Liposuction işlemi gibi işlemlerin fiyatı hastanelere ve kliniklere göre değişim gösterir.

Göbek Yağı Aldırma Ameliyatsız?

Egzersiz ve diyet haricinde göbek yağı aldırma işlemi mutlaka cerrahi bir operasyonla yapılmalıdır. Ameliyatsız göbek yağı aldırma durumu söz konusu bile değildir.

Göbek Yağı Aldırma Devlet Karşılıyor Mu?

Obezite cerrahisi devlet tarafından karşılanmasına rağmen, bölgesel yağlanma kapsamına giren göbek yağı aldırma işlemi devlet hastanelerinde yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise estetik operasyon kapsamına girmektedir.

Devlet Hastanesinde Göbek Yağı Aldırma?

Günümüz şartlarında devlet hastanelerinde göbek yağı aldırma işlemi mümkün değildir. Fakat bazı hastanelerde bu işlem ücreti mukabilinde yapılabilmektedir.

Göbek Yağı Aldırma Nasıl Yapılır?

Göbek yağı işlemi vaser liposuction, liposuction ve vakumlama işlemleri ile yapılabilmektedir.

Karın Yağı Aldırma Riskleri?

Karın yağı aldırma işleminin en kötü yanı liposuction gibi işlemler ne yazık ki bu bölgede morarma, deri sarkması, cilt dalgalanmaları ve ağrı yapabilmesidir. Fakat bu belirtilen durumlar haricinde herhangi bir riski bulunmamaktadır.


Göbek Yağı Aldırma hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göbek Yağı Aldırma