Ginseng Çayı

ginseng

Çin tarihinin önemli bitkilerinden olan ginseng, ülkemizde de sıklıkla tüketilen bir bitkidir. Amerika’da ve Asya’da yetiştirilen ginseng bitkisi oldukça kısa boyludur ve yetiştirilmesi de oldukça zordur. Bu nedenle fiyat olarak diğer bitki çaylarına oranla daha pahalıdır. Kırmızı ginseng türü ülkemizde oldukça fazla rağbet görmektedir. Kendine has kokusu ve rengi ile büyüleyen ginseng çayı, birçok hastalığın tedavisinde de alternatif tıp yöntemi olarak kullanılabilir. Oldukça kolay bir şekilde demlenen ve içi rahat olan ginseng çayı hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizler için hazırlanan içeriğimizde yer alıyor.

Ginseng Çayı Faydaları Nelerdir?

Ginseng bitkisinin köklerini kurutulması ile elde edilen ginseng çayının sayılamayacak kadar çok faydası bulunur. Yapılan bilimsel araştırmalara göre bu bitki erkeklerde sertleşme problemini önüne geçer. Hafızayı zinde tutar ve stresi azaltır. Tansiyon ve şeker hastalığının tedavisinde alternatif tıp yerine kullanılır. Vücuttan ödemin uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve aynı zamanda kadınlarda yumurta, erkeklerde de sperm kalitesini olgunlaştırır.

Ginseng Çayı Zararları Nelerdir?

Güçlü bir içeriği olmasından dolayı fazla tüketilmesinde sinirli bir ruh hali, cilt reaksiyonu, uyku problemleri, bulanık görme gibi şikayetlere sebebiyet vermektedir.

Ginseng Çayı Nerede Satılır?

Trendyol, N11, Hepsi Burada gibi sanal pazaryerlerinden temin edilebilmesinin yanı sıra, büyük marketlerde ve aktarlarda da satışı yapılabilmektedir.

Ginseng Çayı Nedir?

Özellikle Amerika’da ve Asya’da yetişen ginseng bitkisinin köklerinin, ezilip kurutulmasıyla elde edilen, sinirlilik, tansiyon, şeker gibi durumlara iyi geldiği bilinen bitkisel bir çay, aynı zamanda da bir alternatif tıp yöntemidir.

Ginseng Çayı Cinsel Gücü Etkiler Mi?

Ginseng çayı hem erkek hem de kadınlar için cinsel gücü artırıcı niteliktedir. Özellikle testosteron ve östrojen hormonlarını artırdığı için olumlu anlamda bir etkiye sebebiyet vermektedir.

Ginseng Çayı Nasıl Demlenir?

Kuru halde alınan ginseng çayı, kaynamış ve altı kapatılmış bir bardak suya, bir tatlı kaşığı olacak şekilde atılır ve demliğin kapağı kapatılır. Hemen ardından da 2 dakika bekleyerek içilebilir.

Ginseng Çayı Yan Etkileri Nelerdir?

Tansiyonda değişiklikler, kan şekeri dalgalanmaları, bulanık görme, baş dönmesi, ciltte kurdeşen benzeri döküntüler ve sinirli bir ruh hali gibi yan etkilere sebebiyet verebileceği düşünülmektedir.

Ginseng Çayı Hamilelikte İçilebilir Mi?

Hamilelik sırasında ve emzirme döneminde hekime danışmadan herhangi bir bitki çayı içilmesi önerilmemektedir.

Ginseng Çayı Neye Faydalıdır?

Kan şekeri düzenlenmesine, tansiyonun dengede tutulmasına, ödemin atılmasına, kronikleşmiş yorgunluğun giderilmesine ve yumurta kalitesinin artmasına fayda sağlamaktadır.

Ginseng Çayı Zayıflatır Mı?

Diyete giren pek çok kişi tarafından tercih edilen ginseng çayının zayıflamaya herhangi bir katkısının olup olmadığı henüz bilinemiyor.

Ginseng Çayı Ne Zaman İçilmeli?

Günün her saatinde içilebilir. Aç ya da tok olmak önem taşımaz.

Ginseng Çayı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Ginseng Çayı