Geçirgen Bağırsak Sendromu

gecirgen-bagirsak-sendromu

Son dönemlerde pek çok kişinin muzdarip olduğu fakat en yakınları ile paylaşmaktan bile çekindiği rahatsızlıklardan bir tanesi de Geçirgen Bağırsak Sendromu’dur. Bağışıklık sistemi rahatsızlıklarından biri olan bu hastalıkta, hastanın yaşam kalitesi oldukça bozulmakta ve hasta sürekli kendini rahatsız hissetmektedir. Salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş gıda yönünden sağlıksız beslenmek, aşırı stres ve kaygı, ilaç kullanımında dikkatsizlikler gibi nedenlerle karşılaşılan bu rahatsızlığı çok daha yakından tanıyalım…

Geçirgen Bağırsak Sendromu Bulaşıcı Mı?

Bu rahatsızlık bağışıklık sistemini yanlış çalışması sonucunda meydana gelmesinden dolayı, bir hastadan diğer bir bireye bulaşıcılık göstermemektedir.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Nedir?

Geçirgen bağırsak sendromu bağırsak duvarlarının incelmesi neticesinde zararlı bakterilerin kana karışmasına neden olan ve dolayısı ile çeşitli komplikasyonlara neden olan komplike bir rahatsızlıktır.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Nasıl Anlaşılır?

Sizde sık sık ishal ya da kabız oluyorsanız, fibromiyalji tanısı almışsanız, hiç geçmeyen baş ağrılarından şikayetçi iseniz, geçirgen bağırsak sendromundan şüphelenmeye başlamalı ve bir uzman desteği almalısınız.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Tıptaki Adı?

Halk arasında geçirgen bağırsak sendromu olarak bilinen bu rahatsızlığın tıpta ki ismi ise ; 2İrritabl Bağırsak Sendromu’dur.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Kilo Aldırır Mı?

Geçiren bağırsak sendromundan muzdarip olan kişilerin sürekli istenmeyen kilo kaybı ile mücadele ettikleri bilinir.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Belirtileri?

Geçmeyen depresyon, migren tipi baş ağrısı, ishal gibi belirtilerle kendini belli eden bir rahatsızlıktır.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Olanlar Nasıl Beslenmeli?

Şekerli, tuzlu ve glüten içeren besinlerden uzak durarak; daha çok kepekli ürünler yemeli, bitkisel çayları tüketmeli ve narenciye hariç tüm meyve ve sebzelerden yemelidirler.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Hangi Doktora Gidilir?

Kalıcı bir bağışıklık sistemi rahatsızlığı olan geçirgen bağırsak sendromu için genel cerrahi ve uygun görülmesi halinde gastroentoloji bölümüne gidilmelidir.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Nasıl Tedavi Edilir?

Hastanın beslenme rutini yeniden düzenlenmeli gereken ilcalar verilmeli ve hastanın stresten uzak bir hayat yaşaması önerilmektedir.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Kanser Mi?

Bu rahatsızlık bir kanser türü değildir fakat kendi çapında oldukça ciddi komplikasyonlara neden olabilmektedir.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Kilo Verdirir Mi?

Bu rahatsızlıktan muzdarip kişilerde istemeden de olsa kilo kayıpları gözlenir fakat önerilen tedaviye uyulması durumunda hasta mevcut kilosunu koruyacaktır.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Öldürür Mü?

Ölümcül bir tablo ile seyretmese de komplikasyonları oldukça ciddidir ve mutlaka hasta bir hekimin gözetimi altında tutulmalıdır.

Geçirgen Bağırsak Sendromu Tehlikeli Midir?

Tedavi edilmediği takdirde tehlikeli olarak seyreder ve bu durumda hastanın vücudunun çeşitli bölgelerinde başka hastalıklarda baş göstermeye başlar.

Geçirgen Bağırsak Sendromu hakkında yapılan yorumlar
Yazan: Bilgi rica Tarih: 14.09.2021 18:59

Hangi doktora gidilir
Bilgi yazılmamış
İyi günler

Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Geçirgen Bağırsak Sendromu