Fransız Askısı

fransiz-askisi

Fransız askısı ameliyat gerektirmeden yüz germe işlemi yapılmasına denir. Bu yöntem Fransa’da geliştirildiği silikonla kaplanmış içi polyester esnek iplerle cilt germe işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bu işlem özellikle Seda Sayan’ın yaptırmasıyla gündem olmuş ve çokça merak uyandırmıştır. Bizler de sizler için bu teknikle ilgili tüm soruları ve bu soruların cevaplarını derledik…

Fransız Askısı Ne İşe Yarar?

Fransız askısı, genel olarak yüzde, fakat vücutta da birçok bölgelerdeki sarkmaları ortadan kaldırıp yüzün genç görünümüne tekrardan dönmesi için yapılır. Güvenli ve ameliyatsız bir yöntemdir.  

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı, lokal anestezi uygulanarak yapılır. Anestezi sonrasında 45 dakika ile 1 saat arasında uygulanan bu işlem, çalışılacak bölgede ipler derinin altına yerleştirilerek devam edilir. Gerdirilecek bölgeye yerleştirilen ipler, baş içinde uygun yerlere çekilerek dikişe gerek kalmadan sonlandırılır. İşlem sonrası ağrılar, ağrı kesici ile geçirilmektedir. 

Fransız Askısı Ameliyatla Mı Yapılır?

Fransız askısı işlemi ameliyat gerektirmeyen bir yüz gerdirme işlemi olarak bilinmektedir.

Fransız Askısı Sonrası Riskli Mi?

Bu işlem sonrasında normal yaşantıya devam etmek mümkündür. 

Fransız Askısı Ne Kadar?

Fransız askısı işleminin net bir fiyatı bulunmamakla beraber. Yaptırılacak yerler ile iletişime geçildiğinde fiyat bilgisine ulaşılabilir.

Fransız Askısı Ameliyatı Fiyatları?

Ameliyat gerektirmeyen bu işlemin net bir fiyatı bulunmamaktadır.

Fransız Askısı Yaptıranlar Memnun Mu?

Fransız Askısı işleminin ameliyat gerektirmemesi, iyileşme sürecini hızlı olması, mimik kullanımında değişiklik olmadığı bilindiği için genelde yaptıranların memnun olduğu bilinmektedir.

Fransız Askısı Yaptıran Ünlüler Kimler?

Bella Hadid, Kendall Jenner, Kylie Jenner, Dilan Deniz Çiçek, Seda Sayan, Hiley Baldwin, Seren Serengil gibi ünlülerin Fransız Askısı işlemi yaptırdığı bilinmektedir.

Fransız Askısı Yapan Yerler Neresi?

Estetik kliniklerin, özel hastanelerin, güzellik merkezlerinin Fransız askısı yaptıkları bilinmektedir. Fakat her uygulamada olduğu gibi bu uygulama için de yaptırılacak yerin iyi araştırılması önerilmektedir.

Fransız Askısı Dezavantajları Neler?

Fransız Askı işleminde ağrı, morluk, ödem gibi durumlar görülebilmektedir fakat ameliyatlara göre bu durumun yan etki olasılıkları daha düşüktür.

Fransız Askısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fransız Askısı uygulama sonrasında yüz üstü uyunmamalı, cilt masajı ya da ovma yapılmamalı, yüz yukarı doğru yıkanmalı ve çene hareketleri en az düzeyde tutulmalıdır.

Fransız Askısı Kaç Günde İyileşir?

Bu işlemin süreci kişiye göre değişmekle beraber 2 gün ila 2 haftalık bir süreci kapsamaktadır.

Fransız Askısı İyileşme Süreci Nasıldır?

Fransız Askı işleminde iyileşme kişiye göre değişim göstermekle beraber hastalara doktor tarafından uygun görülür ve ilaç verilirse düzenli kullanımda en kısa sürede iyileştikleri bilinmektedir.

Fransız Askısı Kaç Yıl Gider?

Bu uygulamada kullanılan ürünler insan vücuduna uygun ve uyumlu olması nedeniyle uzun yıllar kalması mümkündür. Tahmini 5-10 yıl olarak bilinen kalıcılık süresi uzatılmak istenirse ipler değiştirilip yenilenerek arttırılabilmektedir. 

Fransız Askısı Kimlere Yapılır?

Fransız askısı, cildinin eski görünümüne kavuşmak isteyen fakat ameliyat olmak istemeyen kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Kırışık giderme ya da yüz gerdirme gibi uygulamaların yanı sıra yüz felci durumlarını düzeltmede de kullanılan bir tedavi yöntemidir. 

Fransız Askısı Kalıcı Mı?

Fransız Askısı işleminin kalıcılığı 5-10 yıl olarak bilinmektedir.


Fransız Askısı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Fransız Askısı