Evde Yılbaşı Kutlamak

evde-yilbasi-kutlamak

Yılbaşı, geride bıraktığımız koskoca bir yılı ardımızda bırakmak aynı zamanda yepyeni bir yıla girmek demektir. Yılın bu son gecesini bazılarımız kendisine bazılarımız arkadaşlarına bazılarımız ise ailesine ayırmak ister. Bazen geride kalan yıl için şükreder, yeni yıl için sevdiklerimize iyi dileklerde bulunuruz. Bütün bunlarla birlikte çılgınca partiler, içkiler, eğlencelerde kimilerimizin tercihi olabilir. Tercihiniz ne oluşa olsun sıcacık evinizde ailenizle veya arkadaşlarınızla geçireceğiniz eğlenceli bir yılbaşı gecesi sizler için huzur verici olacaktır. Gelin yılbaşı günü evde neler yapabiliriz birlikte keşfedelim.

Evde Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Evde yılbaşı süsü yapmak için kırtasiyeden öncelikle bir takım malzemeler almak gerekiyor. Bunlar; El işi kağıdı, yapıştırıcı, karton, fosforlu kalem… Pinterest, youtube gibi platformlardan arama çubuğuna yılbaşı süsü yazarak birçok yılbaşı süsü yapım videosuna ulaşabilirsiniz. Edindiğiniz malzemelere uyacak bir video veya görsel bularak yılbaşı süsü yapabilirsiniz.

Evde Yılbaşı Menüsü Nasıl Yapılmalıdır?

Yılbaşı menüsü deyince hepimizin aklına hindi dolma geliyor. Bunun için önceden kaç kişilik akşam yemeği hazırlayacaksanız istediğiniz büyüklükte bir hindi alarak işe başlayabilirsiniz. yemek.com’ un hindi dolma tarifini inceleyip yapmayı deneyebilirsiniz.

Evde Yılbaşı Ağacı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evde yılbaşı ağacı süslemek istiyorsanız öncelikle kendinize bir tema belirlemeniz gerek eğer ışıltısı fazla bir ağaç isterseniz dekoratif ampullerle ışıklandırabilirsiniz. Sade bir ağaç isterseniz ise farklı yılbaşı topları bulunmakta ve küçük yılbaşı şemsiyeleri de ekleyebilirsiniz. Biraz kış teması da eklemek isterse canınız sprey formdaki kar spreyleriyle ağacınızı süsleyebilirsiniz.

Evde Yılbaşı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yılbaşı ruhunu hissettirecek bir takım dekoratif objeler eklemeden yılbaşını yaşamak olmazsa olmaz. Bunun için farklı fikirlerden yararlanabilirsiniz. Örneğin evin çeşitli köşelerine mumlar yerleştirmek, basit ve sade yılbaşı masası dizayn etmek, masanın aralarına çam ağacı dalları serpiştirmek, doğal malzemelerle yılbaşı ağacı süsleri yapmak, renkli ışıklarla evde farklı bir hava yaratmak gibi.

Evde Yılbaşı Ağacı Süslemek Günah Mı?

Noel ve yılbaşı farklı şeylerdir. Noel Hristiyanların her yıl aralık ayında kutladığı bir bayramdır. Yılbaşı yıl sonudur aynı zamanda yeni bir yılın başlangıcıdır. Yılbaşı kutlamak günah değildir.

Evde Yılbaşı Kutlamak İçin Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Evde yılbaşı gecesini tombala oynayarak, televizyon izleyerek, tabu oynayarak veya müziği açıp sevdiklerinizle dans ederek kutlayabilirsiniz. Hep birlikte keyifli bir yemekte yiyebilirsiniz. Ayrıca müzik aleti çalabiliyorsanız sevdiklerinize mini bir konser de verebilirsiniz.

Evde Yılbaşı Kutlamak İçin Ne Gibi Hazırlıklar Yapılmalıdır?

Evde yılbaşı kutlamak için öncelikle mutfakta ne gibi eksiklikler var bunların bir listesini oluşturun. Daha sonra biraz yılbaşı süsü alın. Güzel bir müzik listesi de hazırlayabilirsiniz veya keyifli bir film izlemek için araştırmalar yapabilirsiniz.

Evde Yılbaşı Kimlerle Geçirilir?

  Yılbaşını sevdiklerimizle geçirmek isteriz. Bu kişiler anne ve babamız, eşimiz, çocuklarımız veya en yakın arkadaşlarımızdır.

Evde yılbaşında Ne Giyilir?

Yılbaşında kendimizi rahat ve mutlu hissedecek şeyler giyebiliriz. Bunlar şık bir elbise, gösterişli takılar, etek, bluz olabileceği gibi pijama da olabilir.

Evde Yılbaşı İçin Ne Gibi İkramlar Yapılabilir?

Yılbaşı için hindi dolma ana yemek olarak seçilmesi önerilir. Yanına güzel bir salata ve çeşitli mezeler, zeytinyağlılar eşlik edebilir. Rus salatası, deniz börülcesi, cevizli kereviz salatası, pancar turşusu gibi mezeler size yardımcı olacaktır. Yılbaşı kurabiyeleri de yemek sonrasında tatlı bir atıştırma fikri olabilir.

Evde Yılbaşı İçin Kapı Süsü Yapılmalı Mıdır?

Yılbaşı ruhunu yansıtmak adına kapıya asacağınız yılbaşı kapı süsü hoş bir atmosfer yaratabilir.

Evde Yılbaşı Pastası Nasıl Yapılır?

Evde yılbaşı pastası hazırlamak için instagramdaki videolardan destek alabilirsiniz bunun için size @bengikurtcebe hesabını tavsiye edebilliriz.

Evde Yılbaşı Sepeti Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı sepeti hazırlamak için öncelikle bir yılbaşı sepeti bulun koyacağınız hediyelik eşyaların boyutuna uygun olmasına özen gösterin. Doğal görünümlü sepetleri tercih etmek daha şık olacaktır. İçini kumaş veya tülle kaplayın. Daha sonra hediyelerinizi gruplayın örneğin yiyecekler için ayrı sepet, havlu, kokulu sabunlar, çorap, deodarant, parfüm gibi hediyelikler için ayrı sepet hazırlayın daha hoş ve şık bir görüntü oluşacaktır.

Evde Yılbaşı Kutlarken Nasıl Aksesuarlar Kullanılabilir?

Evde yılbaşı kutlarken yılbaşı şapkası, maskeler, tüylü atkılar, yılbaşı ağacı, hediye sepetleri, kokulu mumlar, kapı süsleri, camlara kar spreyiyle yazılmış yeni yıl mesajları gibi şeyler kullanılanılabilir.

Evde Yılbaşı Günü Yapılabilecek Etkinlikler Nelerdir?

Yılbaşı günü sevdiklerinizle keyifli sohbetler edebilirsiniz, sessiz sinema oynayabilirsiniz, bir şeyler içerek müzik dinleyebilirsiniz, Şarkı söyleyebilirsiniz, Karaoke turnuvası düzenleyebilirsiniz, tabu, jenga, kızma biraderler, tombala gibi oyunlar oynayarak heyecanlı dakikalar yaşayabilirsiniz.


Evde Yılbaşı Kutlamak hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Evde Yılbaşı Kutlamak