Evde Saç Boyamak

evde-sac-boyamak

Saç boyama pek çok kadının genç yaşlarından itibaren yaptığı ya da kuaförlerde yaptırdığı bir işlemdir. Genelde bu işlemlerin kuaförde yapılması daha zahmetsiz ve daha profesyonel bir iş olmasına fayda sağlıyor. Fakat her zaman kuaförde harcanacak çok fazla zaman ya da para olmaması da evde saç boyamayı zorunlu kılıyor. Arkadaşlardan ya da aile üyelerinden alınan yardımlarla başarılı bir iş ortaya çıkabiliyor. Özellikle bazı renk boyalar sık sık akıp canlılığını kaybettiğinden evde bu işlemi yapmak gerekebiliyor.

Evde Saç Boyamak İçin Gerekli Malzemeler?

Evde saç boyamı işlemi için genelde pek çok malzemeye ihtiyaç duyulur. Fakat ihtiyaç duyulan tüm malzemeler genellikle tek bir kutu içerisinde bulunur. Saçınızın uzunluğuna göre istenilen renkte ve markada saç boyası alınmalıdır. Buna ek olarak boya fırçası, naylon saç bonesi, koruyucu örtü, ve eldiven alınmalıdır.

Evde Saç Boyamak İçin En İyi Marka?

Saçınızın yapısı ve boyama sıklığına göre en iyi markayı kendiniz belirlersiniz. Fakat bazı çok sevilen ve satılan saç boyası markaları; Voila, Loreal Paris ve Palette’dir

Evde Saç Boyamak Zararlı Mı?

Evde saç boyamanın saç diplerine ve saç yapısına zarar verdiği düşünülse de bu görüş oldukça yanlıştır. Kuaförden daha farklı bir işlem yapmayacağınız için saçınız zarar görmez. Fakat farklı farklı saç rengi denemek saç rengi pigmentlerinde karmaşıklığa yol açar.

Evde Saç Boyamak Saça Zarar Verir Mi?

Evde saç boyamanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine açıcı işlemleri ile çok fazla uğraşılmadığından daha az yıpratıcıdır.

Evde Saç Boyama Aralığı Ne Kadar Olmalı?

Evde saç boyandığından iki işlem arasında en az 4 hafta bir zaman aralığı bulundurmak saçınızın yıpranmasını engeller.

Evde Saç Boyama Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Sarı renk ve sarı renk tonları tercih edilerek saçta ki beyaz renkleri kapatma ihtimali çok daha fazladır.

Evde Saç Boyama Cilası?

Saçtaki farklı renk geçişlerini düzeltmek, saçın matlığını düzeltmek için saç cilası gibi bir yöntem bulunuyor. Bu durumda yapılması gereken şey bir tatlı kaşığı oksidan ve 1 yemek kaşığı saç boyasını su ile karıştırıp uygulamaktır.

Evde Saç Boyamak Nasıl Akıtılır?

Sıcak su, limon, saç boyası silici, C vitamini ve karbonatla saç boyası evde kendiliğinden akıtılabilir.

Evde Saç Boyamadan Önce Yapılması Gerekenler?

Saçlar en az bir gün önceden yıkanmalıdır. Saç boyasına karşı herhangi bir alerjiniz var mı diye kontrol yapılmalıdır. Saçın bir tutamı alınarak boya işlemi test edilmelidir.

Evde Saç Boyama Püf Noktaları Neler?

Saçlarınızın temiz olması boyanın tutması için önemlidir. Boyama öncesi ve sonrası bakım kremleri ile masaj yapmak önemlidir.  

Evde Saç Boyama Sonrası Yıkama?

Aldığınız saç boyası ambalajının üzerinde ki bekleme süresinin tamamlayan ve hemen ardından ılık bir su ile yıkmama işlemini gerçekleştirin.


Evde Saç Boyamak hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Evde Saç Boyamak