Evde Ağda Yapma

evde-agda-yapma

Ağda istenmeyen tüylerden kurtulmanın uzun süreli bir yoludur. Kuaförlerde de bu işlem rahatlıkla yaptırılabilir. Fakat bazen bunun için yeteri kadar para ya da aman bulamayabiliriz. Bu nedenle evde birkaç dakika içerisinde bir ağda hazırlayıp kendi vücudumuza uygulamamız oldukça pratik ve eğlenceli bir hal alır. Kuaförlerde ödenen yüksek fiyatlara oranla neredeyse hiç masrafsız bir iş ortaya çıkmış olur. Evde yapılan ağda için evde bulunan yalnızca üç malzemeyi karıştırmak ve ısıtmak yeterli olacaktır. Bu işlem için ihtiyacınız olan tek şey yalnızca ağda bantlarıdır. Onları da temin ederek uzun vadede yetecek bir malzeme yanı başınızda durabilir. Şimdi evde ağda yapmakla ilgili aklınıza gelen tüm sorular ve bu soruların cevapları sizlerle…

Evde Ağda Yapmak?

Evde ağda yapmak sanılanın aksine oldukça basit ve pratik hatta geleneksel bir yöntemdir. Şeker ve limonla hazırlayacağınız basit bir karışım ile çok kısa bir süre içerisinde neredeyse hiç masrafsız bir şekilde istenmeyen tüylerinizden arınabilirsiniz.

Evde Ağda Yapmanın Püf Noktaları?

Hazırladığınız karışımın soğumamasına özen göstermelisiniz. Daha etkili ve pürüzsüz bir deneyim için tüylerinizin bir miktar uzamasına müsaade etmelisiniz. Yapıştırdığınız ağdaları yavaş ve dikkatli bir şekilde hızlıca çekmelisiniz.

Evde Ağda Yapımı Limon Tuzu?

Hazırlayacağınız ağdanın şekerlenmemesi ve daha iyi bir kıvam alması için limon tuzunun etkisinden faydalanmak oldukça iyi bir fikirdir.

Evde Ağda Yapımı Şekersiz?

Ağdanın yapışkanlığını ve kıvamını toz şeker sağladığından dolayı şekersiz bir ağda tarifi vermek ne yazık ki mümkün değildir.

Evde Ağda Yapma Yöntemleri?

Pudrasız, kalın pudralı ve ince pudralı olmak üzere üretilen ve vücudun belirli bölgelerine has üretilmiş ağdalardan yaralanabilir; sir ağda ve klasik ağda yönteminden faydalanabilirsiniz.

Evde Ağda Yapımı Tarifi?

Evde ağda yapmak için ihtiyacınız olan yalnızca üç malzemedir. 1 bardak toz şeker ve 1.buçuk su bardağı suyu minik bir tencerede kaynatmalısınız. Kaynamaya işlemi bitince bir iki damla limon sıkabilir ya da birkaç küçük parça limon tuzu katabilirsiniz.

Evde Ağda Yapımı Aspirinsiz?

Şeker su ve limon üçlüsünden oluşan karışımın içerisinde isteğe göre aspirin eklenir. Bu nedenle yukarıda verdiğimiz tarifi kullanmak tam size göre olacaktır.

Evde Ağda Yapımı Bıyık Almak İçin?

Evde ağda yapımı için önerilen miktarların tatlı kaşığı ile ölçülerek yapılması ya da hazır satılan ağda bantlarından faydalanılması yerinde olacaktır.

Evde Ağda Yapımı Bantsız?

Yukarıda belirttiğimiz ölçülerle hazırladığınız ağdayı kullanabilirsiniz ya da partiküllü ağda diye bilinen yeni nesil ağdanın gücünden faydalanabilirsiniz.

Evde Ağda Hazırlama?

Evde ağda hazırlamak sanılanın aksine çok hızlı, zahmetsiz ve neredeyse yük denecek bir ücretle yapılır. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler şeker, su ve limon tuzudur. Tamamı bir tencere kaynatılarak çok soğumadan uygulanır.

Evde Çam Sakızı Ağda Yapımı?

Çeşitli markalardan tedarik edebildiğiniz çam sakızı ambalajını güvenlik bantlarını açmadan kaynar suyun içinde bekletip bir spatula yardımı ile birlikte sıcaklığı geçmeden tüylü bölgeye uygulayabilirsiniz.

Evde Ağda Yapımı Ölçüleri?

Bu ölçüler elbette sizin uygulama yapma alanınıza göre değişkenlik gösterebilir. Genel ölçüleri bir su bardağı toz şeker ile yarım su bardağı suyun karıştırılmasından oluşur. Size daha az ya da daha çok lazım olursa ölçüleri aynı oranda artırıp azaltabilirsiniz.

Evde Sir Ağda Yapımı Tarifi?

Sir ağda yapımını evde yapmak mümkün değildir. Fakat kozmetik marketlerden alabileceğiniz sir ağdaları kolaylıkla kullanabilirsiniz.


Evde Ağda Yapma hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Evde Ağda Yapma