Et Beni

et-beni


Et beni birçok insanda görülen küçük deri urlarıdır. Genelde bir şikayet oluşturmazlar. Cilt kanserine dönüşmezler. Genelde boyun, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde çıkar. Bunun dışında sırt, göğüs, ense, göz çevresi, göz kapakları, genital bölge, meme kenarları, kollar ve bacaklar gibi bölgelerde de görülebilir. Büyüklüğü mercimek tanesi veya nohut tanesi kadardır. Yumuşak ve iyi huylu epidermis tümörleridir.

Et Beni Neden Çıkar?

Et beni çıkma nedenleri genetik faktörler, gebelik, diyabet hastalığı, insülin direnci, HPV ve metabolik sorunlardır.

Et Beni Hangi Bölgelerde Çıkar?

Et beni en çok koltuk altı, boyun ve kasık gibi bölgelerde çıkar. Bunun dışında kollar, bacaklar, sırt, gövde, genital bölge, göz kapakları, göz çevresi, meme çevresi ve ensede çıkar.

Et Beni Kanaması?

Et benleri kaşınırsa, elle koparılırsa, kesici aletler ile koparılırsa veya ip ile sıkılırsa kanayabilir. Kesinlikle et benlerine zarar verilmemelidir.

Et Beni Nasıl Düşer?

Bazı et benleri kendiliğinden düşebilir. Bazıları da eğer tahriş edilmişse zamanla vücuttan kopabilir. Ama et benleri kesinlikle tahriş edilmemelidir.

Et Beni Aldırma?

Et  benleri bazı cerrahi müdahaleler ile aldırabilir. Bunlar radyocerrahi, elektrokoter, kriyoterapi, ligasyon ve lazer tedavisidir. Ancak bu işlemler uzman bir hekim tarafından uygun bir muayenehanede yapılmalıdır.

Et Beni Aldırmak Zararlı Mı?

Et beni aldırmak zararlı değildir. Ancak uzman bir hekim tarafından aldırılmalıdır.

Et Beni Büyümesi?

Et benleri 5 mm’den daha çok büyürse ve koyu kahverengi, siyah renklere dönüşürse tehlikeli olabilir. Uzman bir hekime danışmak gerekir.

Et Beni Bulaşıcı Mıdır?

Et benleri bulaşıcı değildir. Çünkü et benleri bakteriler, mantarlar ve enfeksiyonlarla ortaya çıkan bir hastalık değildir. Hiçbir şekilde bulaşmaz.

Et Beni Cilt Kanseri?

Et beni iyi huylu bir cilt tümörüdür. Cilt kanserine dönüşmez.

Et Beni Çıkarken Kaşınır Mı?

Et benleri kaşıntı yapabilir. Bunun yanında ağrı, enfeksiyon, ve kanama da görülebilir.

Et Beni Doğal Çözüm?

Et beninin düşmesi için elma sirkesi önerilir. Et beninin üzerine elma sirkesine batırılmış pamuk bastırılır ve bandaj ile sararak bir gece bekletilir. Böylece et beni kararır ve düşer.

Et Beni Hangi Bölüm Bakar?

Et beni için cildiye bölümüne veya genel cerrahi bölümüne gidilir.

 

Et Beni hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Et Beni