Emzirirken Sigara İçmek

emzirirken-sigara-icmek

Anne sütü bebekler için çok önemlidir. Yeni doğan bebeklerin en az 6 aylık olana kadar anne sütüyle beslenmesi gerekir. Anne sütü emmek bebeği besler ve bağışıklık kazandırır. Bebeği hastalıklara karşı korur. Anne sütü emen bebeklerin daha sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olması bir gerçektir. Bebek emziren annelerin yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekir. Çünkü annenin yediği ve içtiği her şey sütle beraber bebeğe geçer. Sigara içmek çok zararlıdır. Sadece sigara içen kişiyi değil sigara dumanını soluyan kişiye de zarar verir. Özellikle akciğerler olmak üzere neredeyse tüm vücuda zarar verir. Bu yüzden özellikle emziren annelerin sigarayı bırakması gerekir. Sigaranın içerdiği zararlı maddeler anne sütüne geçer ve dolayısıyla bebeğe de geçer. Sigara sütün kalitesini azalttığı gibi miktarını da azaltır. Ayrıca sütün tadını ve kokusunu bozduğu için bebeğin sütten tiksinmesine neden olur. Böylece bebek yeterli beslenemez. Sigara dumanı ve içindeki zararlı maddeler bebeğe zarar verir. Bebekte kusmaya ve gaz sancısına neden olur. Bebekler sigaranın süte verdiği kokudan ve kötü tattan aşırı rahatsız olurlar ve huzursuzluk çekerler. Bu yüzden sigara içmek kesinlikle bırakılmalıdır. Annelerin hamile kaldığı andan itibaren sigarayı hayatlarından çıkarması önerilir.

Emzirirken Sigara İçmek Bebeğe Ne Kadar Zarar Verir?

Emzirme döneminde sigara içmek sütle beraber bebeğe geçeceği için bebeğin akciğerlerine ve midesine zarar verir. Bebeğin kusmasına, gaz sancısı çekmesine neden olur. Ayrıca bebekler sütün tadında ve kokusundan rahatsız olur ve huzursuzluk çekerler.

Emzirirken Sigara İçmek Zararlı Mı?

Emzirirken sigara içmek sütle beraber bebeğe geçeceği için bebeğe zarar verir. Sütün tadını, kokusunu ve miktarını azaltır. Bebeğin sütten alacağı mineral ve vitaminleri azaltır. Bebeğin sütten alacağı faydaların önüne geçer. Bebeği sütten tiksindirir ve bebeğin emmeyi bırakmasına neden olur. Bu yüzden emzirirken kesinlikle sigara içilmemelidir.

Emzirirken Sigara İçmek Bebeğe Gaz Yapar Mı?

Emziren annelerin sigara içmesiyle sigaranın içerdiği zararlı maddeler bebeğe geçer ve bebekte gaz oluşumuna neden olur. Bebekler gaz sancısı çeker ve huzursuz olurlar.

Emzirirken Sigara İçmek Sütü Azaltır Mı?

Sigara içen annelerin sütünün miktarı ve kalitesi azalır. Sütün tadı ve kokusu da bozulur ve bebeğin sütten alacağı faydalar azalır.

Emzirirken Sigara İçmek Bebeği Kusturur Mu?

Sigara içen anneler bebeklerini emzirirken sigaranın içerdiği zararlı maddeler bebeğe geçer ve bebeğin midesini bozabilir. Bu durumda da bebeklerde kusma görülmesi normaldir.

Emzirirken Sigara İçmenin Zararları?

Sütün tadını, kokusunu ve miktarını bozar, bebeğin sütten alacağı vitamin ve minerallerin önüne geçer, bebeği sütten tiksindirir ve emmeyi bırakmasına neden olur, bebekte kusmaya, gaz sancısına ve huzursuzluğa neden olur.

Emzirirken Sigara İçmek Süte Geçer Mi?

Annelerin yediği içtiği her şey süte geçer ve emzirme sırasında bebeğe de geçer. Bu yüzden annelerin sağlıklı beslenmesi ve sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durması gerekir.
Emzirirken Sigara İçmek hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Emzirirken Sigara İçmek