Elma Çayı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

(Elma Çayı)

elma-cayi-bas-agrisina-iyi-gelir-mi

Elma Çayı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Baş ağrısının giderilmesi için kullanılan bitkisel ürünlerden biri de elma çayıdır. Günde iki fincan içilen bu çayın baş ağrısını rahatlatıcı bir etkisi söz konusudur ve ağrı kesici almak yerine rahatlıkla tüketilebilmelidir.

Hem ılık hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilen elma çayı, aroması gereği oldukça lezzetlidir ve içimi çok kolaydır.  Pek çok faydası bulunan bu çayın içerisine lezzet artırıcı ürünler eklendiğinde daha da keyif vericidir. Özellikle karanfil ve çubuk tarçın ile birlikte demlenmesi önerilen tüketim şeklidir. Çeşitli kanserlerin önlenmesinde, kabızlığın giderilmesinde ve diyabetin kontrol altına alınmasında yararı bulunan elma çayının faydalarına birlikte bakalım…

Elma Çayı Faydaları Nelerdir?

Lezzetli bir meyve çayı olan elma çayının bilinen pek çok yararı bulunmaktadır. Bunlar arasında kötü kolesterolü düzenlemesi yer alır. Bunların dışında ise iltihabı azaltır, baş ağrısını dindirir, kemiklerin güçlenmesinde faydalıdır, kabızlığı giderir, bağırsakları düzenler.

Elma Çayı Nasıl Yapılır?

Lezzetli bir elma çayı yapılmasının çok basit bir tarifi bulunur. Bu tarifte ihtiyaç duyulan şeyler iki elma ve iki bardak klorsuz içme suyudur. Aynı anda ocağa alınan soyulmuş ve doğranmış elma ve suyun kaynaması beklenir. On dakika boyunca demlenmesi sağlanan çay süzülerek karanfil ya da çubuk tarçın eşliğinde içilebilir.

Elma Çayı Ne İşe Yarar?

Kan şekeri dalgalanmalarının önüne geçer ve kan şekerini düzenler

Bağışıklık sistemini koruyucu ve destekleyici bir görev üstlenir.

Çeşitli nedenlerden kaynaklanan kabızlığın giderilmesi ve kabızlık ağrılarının giderilmesini sağlar.

Elma Çayı Adet Sancısına İyi Gelir Mi?

Regl dönemleri bazı kadınlar için oldukça sancı verici bir şekilde geçebilir. Bu nedenle hemen ilca almak yerine bitkisel desteklere başvurulması önerilir. Fakat elma çayı bu dönemde tercih edilebilen bir çay olmamalıdır. Bunun yerine daha çok rezene ya da nane çayı kullanımı önerilmektedir.

Elma Çayı Bebeklere Verilir Mi?

Altı ayını doldurmuş olan ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan bebeklere doktor kontrolünde olmak şartıyla ve günde bir çay kaşığını geçemeyecek şekilde elma çayı verilebilir. Fakat bunu uygulamaya geçmeden önce bebeğinizin hekimine danışınız.

Elma Çayı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Baş ağrısının giderilmesi için kullanılan bitkisel ürünlerden biri de elma çayıdır. Günde iki fincan içilen bu çayın baş ağrısını rahatlatıcı bir etkisi söz konusudur ve ağrı kesici almak yerine rahatlıkla tüketilebilmelidir.

Elma Çayı Kaç Dakika Kaynatılır?

Yukarıda bahsedildiği gibi hazırlanan ve kaynamaya bırakılan elma çayının; kaynatıldıktan yalnızca on dakika sonra demini aldığı ve içime hazır hale geldiği bilinmelidir.

Elma Çayı Yan Etkileri Nelerdir?

Elma çayının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat yine de bazı bünyelerde fazla tüketiminin kaşıntıya neden olabildiği bilinmektedir.

Elma Çayı Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Elma çayının herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmadığından dolayı dilendiği kadar içilmelidir. Fakat yine de kontrollü bir şekilde tüketimi önerildiğinden dolayı günde üç fincanı geçmemesi önemlidir.

Elma Çayı Gebelikte İçilir Mi?

Elma çayının herhangi bir zararı bulunmadığından dolayı gebelik döneminde tavsiye edilen çaylar arasında yerini almaktadır. Fakat yine de kullanım için hekime danışmak ve hekimin önerilerine dikkate almak önemlidir.

Elma Çayı Kabızlığa İyi Gelir Mi?

Evet. Özellikle sindirim sisteminin düzenleyen yapısı sayesinde kabızlığın giderilmesinde elma çayının rolü oldukça etkilidir.

 

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Elma Çayı