Ellerde Uyuşma Tehlikeli Mi?

(Ellerde Uyuşma)

ellerde-uyusma-tehlikeli-mi

Ellerde Uyuşma Tehlikeli Mi?

Ellerde uyuşma altta yatan nedenlere bağlı olarak tehlike arz etmektedir. Ciddiye alınmayan bu belirti çeşitli nörolojik rahatsızlıkların sebebi olabilir ve erken teşhis nörolojik rahatsızlıklarda oldukça önemlidir.

Pek çok kişi zaman zaman ellerini uyuşmasından şikayetçidir. Bu durum yanlış pozisyonda uyumaktan ya da bir tarafa yük eşitsizliği yapmaktan kaynaklansa da bazen de başka hastalıkların habercisi olabilmektedir. Dolayısı ile altta yatan nedenler iyi araştırılmalı ve buna uygun tedaviye başlanmalıdır. Genelde multiple skleroz, alkol bağımlılığı, nöropati gibi durumlara bağlı olarak gelişmektedir.

Ellerde Uyuşma Neden Olur?

Sık sık örgü örme, elle yer silme, klavye ve Mouse ile iş gereği çok çalışma, gibi nedenlere bağlı olarak, ya da bazen nörolojik rahatsızlıklar kaynaklı el uyuşması görülebilmektedir. El uyuşması tek tarafta olabileceği gibi iki tarafta da oluşabilir.

Ellerde Uyuşma Hangi Bölüm Bakar?

El ve ayak uyuşması gibi durumlarda hastaların başvurması gereken tıp dalı nöroloji kliniğidir.

Ellerde Uyuşma Korona Belirtisi Mi?

Ellerde uyuşma etkisi korona ile ilişkilendirilmemektedir.

Ellerde Uyuşma Hamilelik Belirtisi Mi?

Hamilelik belirtileri arasında ellerde uyuşma gibi bir etki söz konusu değildir. Bulantı, kusma ve alt karın ağrısı gibi belirtiler hamileliğin en ciddi belirtisidir.

Ellerde Uyuşma Nasıl Tedavi Edilir?

Ellerde uyuşmaya neden olan faktör her ne ise bu faktör ortadan kaldırılmalıdır. Örneğin sık sık örgü örmeye bağlı bir uyuşma ise örme işline biraz ara verilebilir. Fakat altta yatan bir hastalık ise mutlaka o hastalığın teşhisi yapılır ve tedaviye uygun bir biçimde ilaç reçete edilir.

Ellerde Uyuşma Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Bu durum pek çok hastalığın habercisi olabilir. Bunlardan ilk akla geleni ise genelde, tiroit bezi problemleri, nöropati, kas spazmı, beyin damar hastalıkları,, diyabet, multiple skleroz, alkolizm gibi hastalıklardır.

Kolesterol Ellerde Uyuşma Yapar Mı?

Kanda yağ oranının yükselmesi ile bilinen kolesterol damarlarda tıkanıklık yaratabilmektedir. Tıkanan damarlar ise kan akışını yavaşlatacağından dolayı ellerde ve ayaklarda üşüme ile birlikte uyuşmaya da neden olabilmektedir.

Ellerde Uyuşma Tehlikeli Mi?

Ellerde uyuşma altta yatan nedenlere bağlı olarak tehlike arz etmektedir. Ciddiye alınmayan bu belirti çeşitli nörolojik rahatsızlıkların sebebi olabilir ve erken teşhis nörolojik rahatsızlıklarda oldukça önemlidir.

Kansızlık Ellerde Uyuşma Yapar Mı?

Kansızlık ve kansızlığın doğal sonucu olan vitamin eksikleri, özellikle de B12 vitamini eksikliği ellerde ve ayaklarda rahatsız edici bir şekilde uyuşmaya neden olur.

Hamilelikte Ellerde Uyuşma Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamileliğin doğal bir getirisi olarak bilinen karpal tünel sendromuna bağlı olarak el uyuşması görülür. Fakat bu durum anne ve bebeğe herhangi bir zarar vermemektedir.

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Ellerde Uyuşma