Dudak Dolgusu

dudak-dolgusu

Son zamanlarda birçok insanın sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri olan dudak dolgusu, hem estetik olarak hem de popüler olarak sıkça adından söz ettirmektedir. Kalıcı olanlar tekrarlama gerekmez ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Her işlemde olduğu gibi dudak dolgusunun da kendi içerisinde az da olsa yan etkileri görülebilir. Her estetik operasyonda görülebilecek şişme ve morarma belirtileri bunlar için mevcuttur. Bunlar oluştuğu zaman yaklaşık olarak 3 ile 10 gün arasında kendiliğinden geçebilir. Bu durumun oluşmaması için öncelikle doktor ile hasta arasında iyi bir şekilde bilgi alışverişinin olması gerekmektedir. Lokal anestezi sebebiyle işlem sonrası ödemler oluşabilir. Bu yüzden bir saat süre ile bir şey yenmemesi ve içilmemesi gerekir. Bunların dışında ruj da kullanılmamalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatı Ne?

Dudak dolgusunun güncel fiyatları özel kliniklerde 1.500 ile 3.000 TL arasında değişmektedir. 

Dudak Dolgusu Eritme

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra son kararınızı vermek için mutlaka 2-3 hafta beklemenmesi önerilmektedir. 3. haftanın sonunda dudak dolgusundan mutlu olmayan kişiler için eritme işlemi uygulanabilmektedir. Eritme işlemi sonrası doğal dudaklarınıza kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Acıtır Mı?

Hayır, acıtmaz. Ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Dudak Dolgusu Alerji 

Hayır, hyalüronik asit, doğal olarak vücutta bulunan bir madde olduğundan alerjik reaksiyona neden olmaz. 

Dudak Dolgusu Aşamaları

Dudak dolgusunun ilk aşaması yaptırılacak dudak modelinin seçilmesidir. Sonrasında dudak bölgesi steril bir şekilde temizlenir. Dudakların uyuşması ve acı hissedilmemesi için krem sürülür ve lokal anestezi yapılır. 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra dudaklardaki uyuşma tamamen oluşunca işleme başlanır. Yaklaşık 15-30 dakika arası süren bu işlem oldukça hızlı bitmektedir.

Dudak Dolgusu Bıyık Bölgesi Şişmesi

Ameliyat sonrası ödem ve şişlikler oluşabilmektedir. Doktorunuzun tavsiyelerine rağmen şişlikler hala devam ediyorsa eğer doktorunuza danışmanızda fayda var.

Dudak Dolgusu İğnesiz

Hyaluron Pen ile iğnesiz bir şekilde dudak dolgusu yapılabilmektedir. Bu işlemde morluk, şişlik ve ağrı gibi hiç bir sorun ortaya çıkmamaktadır.

Dudak Dolgusu Caiz Mi?

İşin içinde bir kişiyi aldatmak, kandırmak varsa bu caiz değildir. Böyle bir amaç yok ise dolgu yaptırmakta bir sakınca yoktur.

Dudak Dolgusu Çıkarma

Dudak dolgusunun eritme işlemi ile vücuttan çıkarma işlemi yapılabilmektedir.

Dudak Dolgusu Can Yakar Mı?

Hayır, yakmaz. Ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Dudak Dolgusu İçin Doğal Yöntemler

-Nane Yağı

-Dudak Egzersizleri

-Buhar Masajı

-Dudak Masajı

-Dudak Peelingi

-Deodorant Kapağı

Dudak Dolgusu'nda Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Aspirin, Ibuprofen ve Aleve gibi ağrı kesici antiinflamatuar ilaçları bir hafta önce kullanmaktan kaçının.

-Ginko biloba, çuha çiçeği yağı, sarımsak, ginseng ve Vitamin E'yi içeren takviyeleri için 1 hafta önce kullanımı sonlandırın.

-Tretinoin (Retin-A), Retinoller, Retinoidler, Glikolik Asit veya herhangi bir "Anti-Aging" ürünü gibi topikal ürünlerden 3 gün önce kullanmaktan kaçının.

Dudak Dolgusu Kaç Günde Oturur?

Dudak dolgusu 3 hafta içerisinde oturmaktadır.

Dudak Dolgusu Lokal Anestezi

Dudak dolgusu işleminde önce uyuşturucu krem sonrasında da lokal anestezi yapılarak bölge acı çekilmemesi için uyuşturulur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit maddesi 10 ile 14 ay arasında kalıcıdır. Bu süre kişinin mimiklerini nasıl kullanacağına bağlı olarak değişmektedir. 

Dudak Dolgusu Sonrası Morarma Olur Mu?

Her hastanın enjeksiyona tepkisi farklı olur. Yapılan yorumlara göre bazılarında herhangi bir morarma görülmezken, bazı kişilerde morarma hafif de olsa kendini belli edebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Öpüşme

En az 24 saat öpüşmeden kaçınılması gerekmektedir.

Dudak Dolgusu hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Dudak Dolgusu