Diş Beyazlatma

dis-beyazlatma

Hepimiz bir dost meclisinde, bir iş görüşmesinde, aynaya her baktığında ışıl ışıl bir gülüşe sahip olduğumuzu bilmek isteriz. Kendimize güvenerek gülmek, dişlerimizin karşı tarafı irite etmediğini bilerek sohbet etme ihtiyacı duyarız. Ancak bazen dişlerimize iyi bakmıyor oluşumuz; kahve, çay, sigara gibi diş sarartıcı alışkanlıklarımız, kullandığımız ilaçların yan etkileri bizlere ağız dolusu gülme özgürlüğünden men edebiliyor. Bu durumda evde kendi kendimize birçok yöntem deniyoruz, çeşitli geçici işlemlere başvuruyoruz. Fakat diş temizliğimizden emin olmadan kalıcı bir yöntemi benimseyemeyebiliyoruz. Diş beyazlatmanın en etkili yolu ise bir diş hekimine başvurarak, dişlerimizin genel bakımını istemeliyiz. Diş beyazlatma yöntemi ise çürük dişlerin, dolgulu dişlerin, diş taşlarının temizliğinin hemen ardından yapılmalıdır. 


Diş Beyazlatma Fiyatı Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyatları, seçtiğimiz kliniğe göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra hangi diş beyazlatma yöntemini tercih ettiğimiz de fiyatlandırma da büyük değişikliklere yol açıyor. Ortalama bir fiyat verecek olursak 1500- 2000 TL arasında değişiklik gösteriyor

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceğimiz diş beyazlatma kürlerinden bahsetmek mümkün. Bunlar arasında en yaygın olanı limon ve karbonat ile yapılan karışımdır. Daha az uygulanan ve etkili yöntemler arasında sirke, karbonat, tuz ilke yapılan karışımı günde iki kez dişlerimize uygulamaktır. Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında en enteresan olanı ise ezilmiş çileğin, sanki diş macunu gibi diş fırçasına konulması ve diş fırçalamasıyla olanıdır.

Diş Beyazlatma Jeli Nedir?

Diş beyazlatma jelinin zararlarının faydalarından daha fazla olduğunu savunan birçok hekim görüşü vardır. Diş beyazlatma jeli evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz medikal bir yöntemdir. Diş beyazlatma jelinin zararı ise diş minesini inceltiyor oluşundan kaynaklıyor.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Neler?

Yukarıda evde uygulanabilecek diş beyazlatma yöntemlerinden bahsetmiştik. Burada ise cerrahi yöntemlerden bahsetmek gerekiyor. Cerrahi yöntemler arasında en çok başvurulan yöntemler; 

1-Ev Tip Diş Beyazlatma

2-Ofis Tipi Diş Beyazlatma ( Klinik Ortamı)

3-Tek Diş Beyazlatma 

4- Kombine Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Acıtır Mı?

Diş beyazlatma yöntemi genellikle dişin üst tabakasına uygulanan bir işlemdir. Burada diş minesi olarak adlandırılan katmanda herhangi bir sinir geçişi yoktur. O nedenle diş beyazlatma herhangi bir acı veya ağrı hissetmenize neden olmaz.

Diş Beyazlatma Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş beyazlatma yönteminde mineye işlem uygulanması söz konusudur. Şayet minede birtakım çatlaklıklar oluşmuşsa bu durumda ağrı yapabilir. Bu durumda diş doktorunuza başvurmak en doğru seçenektir.

Diş Beyazlatma Bandı Ne İşe Yarar?

Diş beyazlatma bandı herhangi kozmetik bir ürün olarak piyasada yer alır. Zararlı ve faydalı birçok özelliği bulunur. Diş beyazlatma bandının 14 günlük süreyle doğru ve etkili kullanılması kalıcı beyazlığı beraberinde getirebilir. Fakat tam fayda sağlayabilmek için ürünün kullanma talimatına uyulmalıdır. Gerekli durumlarda diş hekimine başvurulmalıdır. 

Diş Beyazlatma Devlet Hastanelerinde Yapılır Mı?

Malesef devlet hastanelerinde diş beyazlatma işlemi yapılmamaktadır. Diş beyazlatma işlemi estetik olarak kabul edildiğinden devlet hastanelerinde bu işlemi yaptırmanız neredeyse imkansız diyebiliriz.

Diş Beyazlatma Günah Mı?

Diş beyazlatma estetik kaygılarla yapıldığı için din adamları bu konuda ikiye bölünmüş durumdadır. Kimi din adamları estetik kaygı olsa bile diş sağlığı için yapıldığını öne sürerek dine açıdan herhangi bir sakınca olmadığını iddia eder.

Diş Beyazlatma Geçici Mi?

Diş beyazlatma geçici bir durumdur. Muhakkak eski rengine döneceği biliniyor. Fakat diş beyazlatma işleminin ardından kişiler yeme içme alışkanlıklarına yeni bir düzen getirirlerse, beyazlığın ömrü bir süre daha artacaktır.

Diş Beyazlatma Hileleri Neler?

Diş beyazlatma hilesi olarak tabi ettiğimiz şeyler aslında birer hile değil evde uygulayabileceğimiz doğal yöntemlerdir. Burada limon -karbonat, sirke-tuz-karbonat, çilek püresi gibi örneklerden bahsetmiştik.

Bu verdiğimiz örnekler ve daha nicesi evde kendi kendinize uygulayacağınız doğal yöntemler olarak biliniyor.

Diş Beyazlatma Işığı İşe Yarıyor Mu?

Diş beyazlatma ışığını sanal pazaryerlerinden sipariş ederek deneyenlerin sayısı oldukça fazladır. Kullanıcı yorumlarından anlaşıldığı kadarıyla bu ışık gayet işe yarıyor. Tüketici tatminini sağlayabiliyor.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Her seans yaklaşık 30 dakika olmak durumundadır. Kişinin ihtiyacı ve talebine göre diş beyazlatma seansları 2-3 seansa kadar uzayabilir. Bu durum tamamen hekim-hasta arasında ki beklentilere göre değişiklik

gösterir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Klinik ortamda yapılan beyazlatma işlemleri, hastanın talep ve ihtiyacına göre çeşitli tekniklerle yapılabilmektedir. En çok tercih edilen yöntem ağız kalıbı alınarak yapılan jel uygulaması ve lazer tekniğidir.


Diş Beyazlatma hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Diş Beyazlatma