Dinamik Askı

dinamik-aski

Zaman ile birlikte sarkma belirtileri gösteren cilt yapısını toparlamanın yeni ve etkili yöntemlerinden biri de Dinamik askıdır. Dinamik askı ameliyatsız bir operasyon olması sebebi ile sıklıkla tercih edilen modern bir işlemdir. Dinamik askı aynı zamanda popüler bir uygulama olan Fransız askısı olarak da adlandırılmakta, pek çok kişi bu ismi ile bilmektedir. İlk uygulamasının yapıldığı ve geliştirildiği yer Fransa olduğu için bu isimle adlandırılır. Kalın kılçıklı iplerle askılama işlemi yapılması bu uygulamanın pratikliği ve etkisi üzerinde önemli bir yere sahiptir.

Dinamik Askı Kimlere Uygulanabilir?

Genç yaşlarda iken dolgun olan cilt yapısı, yaşın ilerlemesi ile birlikte sarkma belirtileri gösterir. Eski dinamikliğini kaybeden cilt yapısı ise kişileri rahatsız edebilir. Daha estetik bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin uygulayabileceği bir yöntem olarak bilinir. Ameliyatsız bir işlem olması dolayısı ile her yaştan kadın ve erkek bireylerin gözdesi haline gelmiştir ve yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dinamik askı yüz asimetrisinden memnun olmayanların, yaşlanma belirtilerini vücudun herhangi bir bölgesinde fark edenlerin, özellikle ileri yaştakilerin uygulayabileceği etkili bir yöntemdir.

Dinamik Askı Nasıl Uygulanır?

Cerrahi operasyonlar kapsamına girmeyen dinamik askı uygulanmaya başladıktan yaklaşık bir saat sonra sona erer. Kişinin istediği bölge her neresi ise bu işleme özgü olarak bilinen ipler cilt dokusu altından yerleştirilir. Oldukça kolay bir uygulama tekniği olan Fransız askısının, işlem bittikten sonra uygulama bölgesinde şişliklere ve morluğa neden olabileceği bilindiğinden dolayı buz kompresi uygulanır ve hasta evine aynı gün içerisinde dönebilir.

Dinamik Askı Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Cildimiz, vücudumuzun her bir bölgesini kaplayan en büyük organımız olarak bilinir. Dinamik askının ihtiyaç duyulduğu bölgeler ise yalnızca yüz bölgesi ile sınırlı kalmaz. Yüz ve çevresi için de etkin bir kullanım alanı sunan Fransız askısı, kaşlara da uygulanabilmektedir. Bunun dışında gıdı diye tabir edilen çene altı bölgesinde, her iki yanakta, yaşlanma belirtilerinin en hızlı meydana geldiği boyun bölgesinde de Fransız askısı tekniğinden yarar sağlanabilir.

Dinamik Askı Yaşlanmayı Durdurucu Bir Etkisi Var Mı?

Fransız askısı yöntemi ile birlikte, vücudun doğal bir süreci olan yaşlanma etkisinin tahribatı azaltılmaya çalışılır. Fakat ne yazık ki, bu süreç durmadan ilerlediği için tam anlamı ile kalıcı bir tedavi tekniği değildir. Sarkma görülen bölgelerin toparlanması sağlanır ve kırışıklıkların minimalize edilmesi için çaba gösterilir. Uygulama akabinde vaad edilen tüm olgular yerine getirilmiş olur ancak birkaç kez bu işleme yeniden ihtiyaç duyulabilir.

Dinamik Askı Avantajları Nelerdir?

Fransız askısının kullanıcılar açısından pek çok avantajı bulunabilir. Bilinen bazı avantajlar ise şu şekildedir;

-Uygulama yapılan kişilerin yüz mimikleri aşırı derecede etkilenmez, doğal görünüm ön plandadır.

-Anestezi uygulanan bir işlem olduğundan dolayı, işlem sırası ve sonrasında ağrı beklenmez.

-Herhangi bir yara izi söz konusu değildir, konforludur.

-Hastanede kalmayı ve sonrasında özel bakım gerektirmez.

 

 

 

 

 

Dinamik Askı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Dinamik Askı