Dermapen

dermapen

Dermapen, cilt lekelerini ve kırışıklıklarını gidermek amacı ile oluşturulmuş estetik işlemler arasında yer almaktadır. Akupunktura benzetilen bu uygulamada ağrı esas alınmamakla birlikte, tek kaygı cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlamaktır. Cildin en üst tabakasının dermapen sayesinde uyarılması ve vücudun kendi kendini yenilemesi sağlaması dolayısı ile çok fazla tercih edilen ve doğal bir işlem gibi seyreden bir cilt uygulamasıdır. Güneş ışınlarının tahribatının azaltılması, yaş faktörüne bağlı kırışıklıklar, yara izinin yeniden iyileştirilmesi gibi işlemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnız cilt kusurlarını iyileştirmemekte aynı zamanda saç dökülmesi gibi, özellikle erkeklerde gelişen bu problemi de düzeltmektedir.

Dermapen Nedir?

Dermapen, yüz, boyun, ve saç derisinde uygulanan, ameliyatsız ve ağrısız yapılabilen bir işlemidir. Cildin en üst tabaksına hiçbir zarar verilmeden yalnızca bu tabakayı uyararak yapılan, tarihi ise oldukça eskilere dayana bir güzellik uygulamasıdır.

Dermapen Fiyat Aralığı Nedir?

Dermapen uygulamasını yaptırmak istediğiniz bölge, ne kadar seansa ihtiyaç duyduğunuza göre bu fiyat uygulaması değişmekle birlikte 100 Türk Lirası ile 2500 Türk Lirası arasında değişkenlik gösteren bir fiyat uygulaması söz konusudur.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Eski tarihlerden beri uygulanan ve şu anda modern topla birleştirilerek yeni hale getirilen dermapen uygulamasının bilinen faydaları arasında ‘sivilce ya da yara izlerinin iyileştirilmesi, cilt sıkılığı, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşması’ yer almaktadır.

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dermapen uygulaması sonrasında kişiler ilk 24 saatte makyaj yapmaktan, yüz yıkamaktan, güneş ışınlarına maruz kalmaktan ve herhangi bir krem sürmekten kaçınılmalıdırlar.

Dermapen Nasıl Yapılır?

12 iğneli ve kalem şeklinde olan dermapen cildin üzerinde narince gezdirilerek yapılabilir.

Dermapen Acıtır Mı?

Herhangi bir ağrı ya acı hissi dermapen uygulaması sırasında ve sonrasında gözlemlenmez. Bu nedenle de en rahat uygulamalar arasında yer alır ve sıklıkla tercih edilir.

Dermapen Baş Ağrısı Yapar Mı?

Dermapen esnasında uygulana anestezinin de etkisi ile işlem bittikten sonra, anestezinin geçmesi dolayısı ile herkeste karşılaşılmasa da baş ağrısı görülebilir. Oldukça kısa süreceği ise bilinmelidir.

Dermapen Cildi İnceltir Mi?

Cildin en üst katmanının uyarılması olarak bilinen bu işlem esnasında cildin herhangi bir şekilde deforme olması mümkün değildir. Bu uyarılma sayesinde cilt kendiliğinden kolajen üretmeyi sağlar.

Dermapen Dolguya Zarar Verir Mi?

Dişte bulunan dolgular ya da diğer tedavilerin dermapen ilkem sonrasında herhangi bir zarara uğramayacağı bilinmelidir.

Dermapen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yaptırılan seans sayısına bağlı olmakla birlikte en az üç içerisinde istenen etkiyi gösterecektir.

Dermapen Gözeneklere İyi Gelir Mi?

Uyarılma sonrasında vücut kendiliğinden kolajen üretip, aynı zamanda da yeni bir elastikiyet özelliği kazanacağından dolayı, gözeneklerin küçülmesi ve cildin sıkılaşmasına fayda sağlamaktadır.

Dermapen Geçici Mi?

2 yılda bir kez koruma seansı alınarak cildin yeniden deforme olması mümkün değildir. Kalıcılığı nedeniyle de sıklıkla tercih edilmeyi başarmıştır.

Dermapen Genital Bölgeye Uygulanır Mı?

Mikro iğneleme özelliği olan bu estetik işlemi genital bölgeye uygulanmaz fakat genital bölgeye başka işlemler yaptırılabilir.

Dermapen hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Dermapen