Çörekotu Yağı

corekotu-yagi

Birçok hastalığın tedavisinde alternatif bir yöntem olarak kullanılan çörekotu yağı, özellikle Asya kıtasında bolca bulunur. Yüzlerce yıldır kullanılan ve İslam dininde de yeri bulunan çörek otu yağının hastalık tedavisinin yanı sıra kilo verme gibi kararlarda da sıklıkla kullanıldığı ve buna yardımcı olduğu bilinir. Çörekotundan özel olarak çıkarılan bu yağın faydaları hakkında merak ettiğiniz her şey sizlerle…

Çörekotu Yağı Faydaları Nelerdir?

Pek çok faydası bulunan çörekotu yağının, insan sağlığına olan yararları arasında ‘bağışıklık sistemini güçlendirmesi, astıma iyi gelmesi, mide hastalıklarını önlemesi, kal ve damar sağlığını koruması, romatizma gibi hastalıklara iyi gelmesi, kabızlık giderici olması ve anne sütünü çoğaltması yer almaktadır.

Çörekotu Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Antioksidan özelliğe sahip olması ile bilinen çörekotu yağının saç derisine fayda sağlaması ve nemlenmesi, aynı zamanda da yeni saç çıkarımı için fayda sağladığını söylemek mümkündür.

Çörekotu Yağı Nasıl Kullanılır?

Yemekler ve salatalara doğrudan dökülerek kullanılabilir. Ayrıca sıcak su içerisine karıştırılarak solunum sağlanabilir. Romatizma gibi hastalıkların neden olduğu bel ağrısı ya da sırt ağrısı gibi problemlerde masaj yapılarak, bahsi geçen bölgelere rahatlıkla uygulanabilir.

Çörekotu Yağı Nasıl Yapılır?

Çörek otu yağı evde havanda dövülerek ve çıkan özlerin zeytinyağı ile karıştırılarak yapılabilmektedir.

Çörekotu Yağı Alerji Yapar Mı?

Çörekotu yağının alerjik reaksiyonlara neden olup olmayacağı tam olarak bilinememekle birlikte, uzun vadede kullanılmaması önerilir.

Çörekotu Yağı Bozulur Mu?

Özellikle kapağı açık bırakılan ve buzdolabı şartlarında saklanmayan çörekotu yağının küflenmeye neden olabileceği, dolayısıyla bozulabileceği bilinmelidir. Ayrıca bozulan yağ hiçbir şekilde kullanılmamalıdır.

Çörek Otu Yağı Ciltte Tüylenme Yapar Mı?

Çörekotu yağının ciltte kullanımı sonrasında tüylenme gibi bir etkiye neden olmayacağı bilinmelidir fakat burada önemli olan miktar olmalıdır. Cilde ne kadar uygulandığı önemlidir.

Çörek Otu Yağı Çocuklara Verilir Mi?

Bir yaşını geçmiş çocuklar için özellikle öksürük problemlerinde, bir tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde kullanılabilir.

Çörek Otu Yağı Çarpıntı Yapar Mı?

Çörekotu yağının çarpıntıya neden olmadığını söylemek mümkün olmakla birlikte, bu yağ kalp rahatsızlıklarına da iyi gelebilmektedir.

Çörek Otu Yağı Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Cilt çatlaklarında diğer yağların kullanımı ile birlikte çörekotu yağı da oldukça etkilidir ve masaj yoluyla uygulandığından iyi gelebilir.

Çörekotu Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Çöreotu yağı, gastrit, ülser, astım, alerjik rinit, enfeksiyon, romatoid artrit gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

Çörekotu Yağı Kirpik Uzatır Mı?

Yalnızca çörekotu yağı kirpiklerin uzamasında etkili olmayıp, hint yağı ve badem yağlarıyla birlikte güzel bir karışım elde edildiğinde, kirpikleri besler ve uzamasına yardımcı olur.

Çörekotu Yağı Mideye İyi Gelir Mi?

Çörek otu yağı, gastrit ülser gibi rahatsızlıkların şikayet verici özelliklerine iyi gelebilmekte ve mideyi rahatlatmaktadır.

Çörekotu Yağı Nasıl Tüketilir?

Meyve suyu ya da suya karıştırılabilir ya da doğrudan şurup gibi içilebilir.

Çörek Otu Yağı Öksürüğü Keser Mi?

Özellikle çocuklarda kuru öksürüğün giderilmesinde faydalıdır.

Çörek Otu Yağı Polikistik Overe İyi Gelir Mi?

Bu konuda net bir bilgi bulunmadığından, araştırması oldukça iyi yapılabilmelidir.

Çörekotu Yağı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Çörekotu Yağı