Çocuklarda Su Çiçeği

cocuklarda-su-cicegi

Tıptaki ad “varisella” olan suçiçeği, kişi ergenliğe girmeden önce görülen bir virüstür. Komplikasyon oluşması nadir olan bu hastalık çok bulaşıcıdır ve görünmeye başladıktan sonra kendi kendine geçmektedir. Suçiçeği hastalığı bir kere geçirildikten sonra bir ömür bağışıklık kazandırsa da hastalığın tekrar nüksetmesi durumu nadir de olsa yaşanabilmektedir. Özellikle Suçiçeği aşısı uygulanmaya başladığından beri hastalığın görülme oranı çok fazla sayıda azalmıştır. Fakat daha öncesinde suçiçeği aşısı yaptırmış bireyler hastalığı geçirebilmekte fakat hastalığın seyri çok hafif atlatılmaktadır.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığı Kaç Günde Geçer?

Çocuklarda suçiçeği genelde 7 gün sürmektedir. İlk 3 gün Ateş görülmekte, Bu ateşin düşürülmesi için ise ateş düşürücü ilaçlar kullanılmaktadır.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığına Ne İyi Gelir?

Suçiçeği geçiren çocukların döküntülerine bal, aloe vera gibi bitkisel takviyeler uygulanabilir. Fakat bu hastalığın genel tedavisi dinlenmek ve bol sıvı tüketmektedir.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığı Bitkisel Tedavisi Nedir?

Suçiçeği geçiren çocuklara bitkisel olarak yapılabilecek tedaviler; kabaran bölgeye bal sürülmesi, Aloe vera bitkisinin jelinin sürülmesi ya da karbonat sürülmesi gerekmektedir.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığı Bulaşıcı Mıdır?

Su çiçeği hastalığı ağızdan çıkan damlacıklar ya da hava yolu ile bulaşabilen ve bulaş riski çok yüksek olan bir hastalıktır

8 Yaşındaki Çocuğa Suçiçeği Aşısı Yapılır Mı?

Aşılarda vücudun virüse bağışıklık kazanması amacıyla kişiye canlı virüs takviye edilir. Bu tür aşılar genellikle 12 ve 18 aylarda yapılmaktadır. Bu durumda 8 yaşındaki çocuğa aşı yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda bir uzmana danışılmalıdır.

Çocuğun Su Çiçeği Çıkarması Normal Mi?

Çocuğun su çiçeği çıkarması çok normaldir. Özellikle 5 10 yaşları arasındaki çocuklarda sık görülen bir hastalıktır.

Rüyada Çocuğun Su Çiçeği Çıkardığını Görmek Ne Demektir?

Rüyada çiçek hastalığı çıkardığını görmek gerçeklerin üzerini örtmeye ve kötü kimselerin işlerini kabullenmek anlamına gelmektedir.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığı Kaç Yaşında Çıkar?

Çocuklarda su çiçeği hastalığı genelde 5 ile 10 yaşları arasında çıkmakta, komplikasyon riski az görülmekte ve özellikle çocuk su çiçeğine karşl aşılıysa çok hafif seyretmektedir.

Çocuklarda Su Çiçeği Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Çocuklarda Su çiçeği hastalığı genel olarak özel bir tedaviye sahip olmamakla beraber çocuğun bol sıvı tüketimi yapması, dinlenmesi rüyada eşini kontrol edilmesi gerekmektedir. Çocuğum kesinlikle Aspirin ilacı içmemesi gerekmektedir.


Çocuklarda Su Çiçeği hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Çocuklarda Su Çiçeği