Cinsel İlişki Sonrası Ağrı

cinsel-iliski-sonrasi-agri

Birbirini seven eşlerin, evlilikleri süresi boyunca aktif bir cinsel yaşamı bulunur. Cinsel ilişkiye girmek evliliğin yapı taşlarından biridir. Fakat bazen kadınlarda duyulan ağrılar ilişkiyi dayanılmaz bir hale getirebilir ve kişiyi seksten soğutmaya başlar. Kişiler bu ağrıları çoğunlukla normal bulur fakat ilişki esnasında cinsel ilişki yaşamanın altında yatan farklı birçok sebep bulunabilir. Hatta ilişki sırasında ağrı yaşayanların oranı 4 kadından birinde olacak şekilde fazladır. Bu ağrıların altında yatan nedenlerin arasında ‘vulvadinya, vajinismus, kronik vajinit, yumurtalık kisti ve çikolata kisti’ gibi nedenler yatabilmektedir. Bu konu mutlaka araştırılmalı ve tedavisiyle ilgilenilmelidir.

İlişki Sonrası Akıntı ve Ağrı Neden Olur?

İlişki sırasında ağrı yaşanması genellikle normal karşılanmaz ve altında yatan birçok hastalık bulunabilir. Bu nedenle kadın hastalıkları uzmanına muhakkak tedavi olunmalıdır. İlişki sonrasında ağrı yaşanması ise kişinin psikolojik temellendirmelerinden kaynaklanabilmektedir. 

Cinsel İlişki Sonrası Böbrek Ağrısı

Cinsel ilişki sonrasında böbrek ağrılarının yaşanıyor olması, genelde kişide bir idrar yolu enfeksiyonu bulunduğunu ya da böbrek taşına sahip kişilerde taşın hareket ettirildiğini kanıtlar niteliktedir.

Cinsel İlişki Sonrası Boşluk Ağrısı

Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında boşluk ağrısı yaşanmasının sebepleri arasında genelde seks pozisyonunun kişilere uygun olmadığından kaynaklanabilmekte, ayrıca yumurtalık kistinin varlığına da işaret etmektedir.

Cinsel İlişki Sonrası Eklem Ağrıları

Cinsel ilişki sonrasında eklem ağrıları yaşanması, kişilerin genelde fazla kilolarından kaynaklanan pozisyon uyumsuzluğundandır ve yanlış pozisyonda çok fazla zorlanan eklemlerde ağrı beklenir..

Cinsel İlişki Sonrası Gaz Ağrısı

Özellikle seks yaşamına yeni başlayan kişiler, birbirlerinin yanlarında çok rahat olamadıklarından dolayı, gaz çıkarmaktan kaçınırlar ve dışarı çıkmayan gaz karın içinde basınç oluşturarak ağrıya sebebiyet verir.

İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

İlişki sonrasında yaşanan ağrılar, yaklaşık yarım saat sonra kadar geçer fakat ağrının altında yatan sebep iyi araştırılmalı ve tedavisi yapılmalıdır.

Cinsel İlişki Sonrası Karın Ağrısı Neden Olur?

Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında karın ağrısının altında yatan pek çok sebep bulunabilir ve araştırılmaya tabiidir.

Cinsel İlişki Sonrası Kasık Ağrısı Nasıl Geçer?

Seks sırasında yapılan sert hareketler ilişki sonrasında kasık ağrılarına neden olabilmektedir. İlişki sırasında çok daha nazik hareketlerle davranılmalıdır ve ishal, kabız gibi rahatsızlıklardan yana şikayet varsa ilişkiye girilmemelidir.

Cinsel İlişki Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Cinsel ilişki sonrasında görülen ağrılar yaklaşık yarım saat ile 1 saat içerisinde geçmektedir fakat geçmezse bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Cinsel İlişki Sonrası Ağrı Neden Olur?

İlişki sonrasında görülen ağrıların altında yatan sebeplerden birkaçı; yumurtalık ve çikolata kistleri, vajinismus gibi problemlerdir.

Cinsel İlişki Sonrası Mesane Ağrısı?

Cinsel ilişki sonrasında mesanede ağrı yaşanması genelde cinsel ilişkiye girilmeden önce idrarın yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

İlk Cinsel İlişki Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Bekaretin yırtılmasından kaynaklanan bu ağrı, kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında ağrı son bulur.

Cinsel İlişki Sonrası Yumurtalıklarda Ağrı?

Cinsel ilişki sonrasında yumurtalıklarda ağrı yaşanmasının sebepleri arasında yumurtalık kistinin varlığından söz edilebilmektedir. 

Cinsel İlişki Sonrası Ağrı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Cinsel İlişki Sonrası Ağrı