Chia Tohumu

chia-tohumu

Chia tohumu çok eski tarihlerde, çok eski uygarlıklarda temel besin maddesi olarak kullanılan ve şu anda günümüzde diyetlerin vazgeçilmez bir ürünüdür. Verdiği tokluk özelliği sayesinde eski çağlarda savaşçıların kullandığı şu anda sporcuların tercih ettiği mükemmel bir lezzettir. Hem sağlıklı olması hem yüksek gıda değerleri ve protein açısından zengin olması dolayısı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Hem tatlılarda hem diyet ürünlerinde hem de yemeklerde kullanım alanı yaratılan bu mucizevi tohumu gelin birlikte tanıyalım…

Chia Tohumu Faydaları Nelerdir?

Uzun süre tokluk sağlaması, sağlıklı yağ içermesi, yüksek oranda protein içermesi, sindirim ve kalp sistemini rahatlatması, kemiklere dayanıklılık kazandırması, cildin yaşlanma belirtilerini gidermesi gibi pek çok yönden faydası bulunur.

Chia Tohumu Kalorisi Kaçtır?

Chia tohumunun 100 gramında yaklaşık olarak 486 kalori bulunmaktadır.

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu, çok eski çağlardan beri kullanılan, yüksek protein ve yağ içerikli müthiş bir destekleyicidir.

Chia Tohumu Ne İşe Yarar?

İltihaba bağlı rahatsızlıkların yangısının giderilmesi, yüksek protein içermesi dolayısı ile sporcuların ve zayıflamak isteyenlerin temel besin ögesi olması, yüksek oranda lif içermesi sayesinde sindirim sistemini rahatlatması gibi pek çok alanda kullanılabilir.

Chia Tohumu Zayıflatır Mı?

Öncelikle chia tohumunun tek başına zayıflamaya katkısının olduğu söylenemez. Fakat bu besin su ile karışım yapıldığında şişeceği için ve uzun süre tok tutacağı için, spor ve diyetle desteklendiğinde oldukça etkili olacaktır.

Chia Tohumu Aç Karnına Mı Tüketilmeli?

Chia tohumu günün her saati rahatlıkla tüketilebilen bir besindir ve dilediğiniz seviyede açlıkta kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Chia Tohumu Anne Sütünü Artırır Mı?

Anne sütünün artırılması konusunda başvurulan yöntemlerden bir tanesi de düzenli chia tohumu kullanımıdır.

Chia Tohumu Boy Uzatır Mı?

Tam olarak etkinliği araştırılmadığından dolayı bu konuda net bir şey söylemek mümkün değilid.r Fakat bazı haberlerde bunun mümkün olduğundan bahsedilmektedir.

Chia Tohumu Çiğ Tüketilir Mi?

Chia tohumu pişmeyen bir yiyecektir. Kullanımı için su ile ıslatılması gerekmektedir. Hem salatalara hem çorbalara hem de yoğurda eklenebilmektedir.

Chia Tohumu Gaz Yapar Mı?

Aşırı derecede lif içeren bu besin, sindirim sistemi rahatlatmaktadır fakat fazla tüketiminde gaz ve karın şişliği gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Chia Tohumu Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Amerika’da yapılmış olan bir araştırmaya göre bu besin her ne kadar sağlıklı olsa da günlük tüketimi sınırsız olmamalı ve maksimum 40 grama kadar tüketilebilmelidir.

Chia Tohumu Gece Tüketilir Mi?

Hem gece hem gündüz, hem sabah günü her vakti kullanılabilir ve özellikle gece ansızın gelen acıkmalarda en zahmetsiz ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Chia Tohumu Haşlanır Mı?

Hayır. Zaten bir gece boyunca ıslatılmış bir şekilde bekletildiğinde ertesi gün tıpkı haşlanmış gibi yumuşacık olacak ve kullanıma hazır gelecektir.

Chia Tohumu Hamilelikte Kullanılır Mı?

Her ne kadar sebebi belli olmasa da gebelerde bu ürünün kullanılmaması öneriliyor..

Chia Tohumu Nasıl Islatılır?

Küçük bir bardak suya 1 kaşık dolusu chia tohumu atılmalı ve bir gece boyunca buzdolabında bekletilmelidir.

Chia Tohumu hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Chia Tohumu