Burun Eti Küçültme

burun-eti-kucultme

Burun eti büyümesi hayat kalitemizde düşüş yaşamamızı sağlayan bir rahatsızlık. Bu sorundan kurtulmak için belli yöntemler bulunmakta. Aklımızda burun etinden kurtulma yollarıyla alakalı oluşan sorulara bir takım cevaplar aradık gelin bunlar neymiş birlikte inceleyelim.

Burun Eti Küçültme Nedir?

Burun eti Küçültme işlemi için öncelikle burun etinin neden büyüdüğü bir hekim tarafından muayene edilir. Birçok neden burun etinin büyümesine sebebiyet verebilir. Burnun orta kısmındaki bölümde düzlük var ise ya da alerjik yakınmalar oluyorsa bu gibi durumlar ilaçla düzeltilebilir. Bazı durumlarda burun eti büyümesinde eğrilikler olabilir. Bu eğrilikler ameliyat ile düzeltilmesi gerekir.

Burun Eti Küçültme Ameliyatı Nasıl Olur?

 Burun eti küçültme birçok yöntemle olabilir. Genelde lokal anesteziyle olur. Burun eti aldırma ameliyatında burun eti bölgeden kesilip çıkartılır. Burun kemiğinde herhangi bir sorun görülmediği takdirde sadece burun eti küçültme işlemi yapılır. 

Burun Eti Nasıl Büyümesi Nedir?

Burun eti büyümesinin ortaya çıkmasının belli başlı belirtileri vardır. Burun tıkanıklığı en belirgin nedendir. Gece uyurken nefes almakta zorlanan kişiler, nefes alma işlemini ağzıyla yapmaya başlarlar bu durum beraberinde horlama gibi bir takım sorunlarla da gelebilir. Koku duyusunun zayıflaması, yüzde ağrı hissetme, burunda akıntı gibi durumlar da burun eti büyümesinin belirtileri arasındadır.

Burun Eti Küçültmek İçin Kullanılabilecek Spreyler Nelerdir?

Burunda alınabilecek kortizollu burun spreyleri, dekojenstanlar ağızdan veya burun spreyi şeklinde kullanılarak burun eti küçültmeyi hedefler.

Burun Eti Küçültmek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Burun eti cerrahi müdahalelerle küçülür veya bir süre ilaç tedavisi öngörülür. Burun eti için bir takım önlemler alınabilir. Örneğin yatak başını yükseltebilirsiniz veya odayı sık sık nemlendirip burnunuza belirli aralıklarla tuzlu suyla burun banyosu yaptırabilirsiniz.

Burun Eti Küçültmede Bitkisel Yöntemler Var Mı?

Burun eti küçültme de bitkisel tedaviler mevcut değil fakat burun tıkanıklılığı giderilerek belki burun etinin büyümesi engellenebilir. Burundan nefes alıp vermek akciğer sağlığı içinde oldukça önemlidir. Aldığımız havanın kalitesi bizi olumlu veya olumsuz etkiler. Hastalık riski azalır ve günlük işlerimizin aksamamasına neden olur. Papatya çayı suyuyla veya tuzlu suyla sık sık gargara yapmak veya burna çekmek burun içindeki tıkanıklılığı açmak için etkili olacaktır.

Burun Eti Küçültme Ameliyatı Fiyat Aralığı Nedir?

Burun eti küçültme ameliyatı farklı kliniklere göre değişmektedir. En doğru karşılaştırmayı yapmak için birkaç klinik ile konuşup fiyat bilgisi alarak kendinize en uygun yeri seçmek olacaktır.

Burun Eti Küçültme Ultrasonik Aspirasyon İşlemi Nedir?

Bu yöntem burun içindeki bölgede doku azaltma işlemidir. Burun etinin olduğu bölgeye ses dalgaları veya lazer ışığı uygulayarak alt buruna 1-2 mm delik açarak ultrasonik ses dalgalarının burun içine düşürülmesiyle yapılır. 

Ameliyatsız Burun Eti Küçültme İşlemi Yapılabilir Mi?

Burun eti tedaviside kullanılan radyofrekans yöntemi, spreyler burun eti küçültme işlemi yapabilir fakat kalıcı çözüm getirmemektedir. İleriki zamanda yeniden büyüme söz konusu olabilir.

Radyofrekansla Burun Eti Küçültme İşlemi Nedir?

Radyofrekans bir büzüştürme yöntemi olmakla beraber burna radyofrekans enerjisi uygulaması yapıldığında burun etinde büzüşmeler meydana getirmektedir. Bu yöntem lokal anestezi veya genel anestezi uygulanarak yapılabilir.

Doğal Yollarla Burun Eti Küçültme İşlemi Var Mı?

Doğal yollarla burun eti küçültme uygulaması mümkün değildir bir takım işlemler sonucunda küçülme meydana gelmektedir.

Ses Dalgasıyla Burun Eti Küçültme İşlemi Nedir?

Bu işleme Ultrasonik aspirasyon yöntemi de denmektedir. 1-2 mm açıklıktaki boşluğa ultrasonik ses dalgaları göndererek burun eti küçültme işlemi yapılır.


Burun Eti Küçültme hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Burun Eti Küçültme