Blefaroplasti

blefaroplasti

Blefaroplasti, gözün altı ve üstünde oluşan sakmış derilerin alınmasını ve gözün çevresindeki dokuların gerdirilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Bu sarkmaların yaşlanma, alkol ve sigara kullanımı, düzensiz uyku vb. gibi birçok nedeni bulunmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü, göz altında torbalanma ve renk değişmeleri, göz çevresinde sarkma ve göz kenarında görülen kaz ayakları durumlarında bu işleme başvurulabilir

Blefaroplasti Nedir?

Blefaroplasti, Göz kapaklarındaki sarkmış olan derilerin alınmasını sağlayan cerrahi işlemdir.

Blefaroplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Blefaroplasti ameliyatı, üst ve alt göz kapağı için ayrı ayrı yapılmaktadır. Üst göz kapağı için bölgedeki fazla deri kesilerek çıkartılır. Alt göz kapağı ise aşağıda bulunan yağ yastıklarının çıkarılması ile halledilebilmektedir. Eğer alt göz kapağındaki sarkma yastıklar çıkarıldıktan sonra devam ediyor ise bu sefer gerdirme işlemi uygulanmaktadır.

Blefaroplasti Ameliyatı Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Blefaroplasti ameliyatı sonrasında hasta gözlerini gergin hissedecektir. Ağrı hissetmesi durumunda doktorunuzun yazacağı ağrı kesiciyi ve merhemleri kullanmalı, morluk oluşumunu en aza indirmek için soğuk kompres yapılmalıdır. 

Blefaroplasti Ameliyatı Fiyatları?

Blefaroplasti ameliyatının fiyatları, ameliyat olunan yere göre değişiklik gösterdiğinden ilgili hastanelerle görüşülüp fiyat alınması gerekmektedir. 

Blefaroplasti Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Bu durum hastaneye ve cerraha bağlıdır. Eğer devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa, ilgili cerrahla konuşup Blefaroplasti yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi alınabilmektedir.

Blefaroplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Blefaroplasti sonrası iyileşme kolay da olsa, 2-3 gün dinlenilmesi gerekmektedir. Tozlardan uzak durup, ameliyatlı bölgenin mikrop kapmamasına özen gösterilmelidir. 

Blefaroplasti Ne Demek?

Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki sarkmaların estetik cerrahi işlemiyle gerdirilmesi, alınması anlamına gelmektedir.

Blefaroplasti Kaç Günde İyileşir?

Blefaroplasti işleminden sonra 2 gün sonra iyileştiği, fakat morlukların geçmesinin 1-1,5 haftayı bulduğu bilinmektedir.

Blefaroplasti Yapan Hastaneler Hangileri?

Veni Vidi Göz, Özel Levent Hastanesi gibi hastanelerin Blefaroplasti, yapıldığı bilinmektedir.

Blefaroplasti SGK Karşılıyor Mu?

Blefaroplasti ameliyatının SGK kapsamında olduğu bilinmektedir.

Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

Blefaroplasti, üst ve alt göz kapağı için ayrı ayrı yapılmaktadır. Üst göz kapağı için bölgedeki fazla deri kesilerek çıkartılır. Alt göz kapağı ise aşağıda bulunan yağ yastıklarının çıkarılması ile halledilebilmektedir. 

Blefaroplasti Olan Ünlüler Kimlerdir?

Nesrin Cavadzade, Bella Hadid, Kylie Jenner, Kendall Jenner gibi isimlerin Blefaroplasti olduğu bilinmektedir.


Blefaroplasti hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Blefaroplasti