Ben Aldırma

ben-aldirma

Ben aldırma işlemi genellikle estetik kaygılarla yapılır fakat ben aldırmanın altında yatan çeşitli sağlık sorunları da bulunabilir. Bu sağlık sorunları genellikle dermatoloji ana bilim dalı uzmanlarının alanına girer. Genellikle zararsız olan benler ve et benleri bazı durumlarda kanser belirtisi gibi olarak da karşımıza çıkabilmektedir.Vücudunuzda bulunan benler büyüyor, küçülüyor, şekil değiştiriyor ise altında yatan nedenler iyi araştırılmalıdır. Ben aldırma işlemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve bu soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz...

Ben Aldırma Fiyatları Nasıldır?

Vücudumuzdaki benlerin sayısı ve büyüklüğüne bakılarak SGK güvencesi kapsamındaki kişilerin uzman hekim kontrolünde ben aldırma işlemleri tamamlanabilir. Bu işlem ben aldırılanacak kliniğin özel ücretlendirilmesine göre zamanla değişmekte olup 1000-2500 tl civarında bir tutardadır.

Ben Aldırmak Günah Mı?

Ben aldırmak günah değildir. Çünkü bazı benler bize zarar verebilir. Kötü huylu olan benlerin zamanla kanser riski taşıdığı unutulmaması gerekir. Kişi estetik kaygılar taşıyarak da ben aldırmak isteyebilir. 

Ben Aldırma Operasyonu Nasıldır?

Ben aldırmak çeşitli şekillerde yapılabilir. Bu işlemler benin yapısına ve şekline göre değişebilir. İşlemi uygulayacak uzmanın ve kişinin ben aldırma yöntemi konusunda anlaşması gerekir. Genelde günümüzde lazerle ben alma işlemi yapılır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan ben alma işleminde cerrahi operasyon uygulanır. Ben ile birlikte derinin altındaki bene ait tüm dokular özenlice temizlenir.

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma İşlemi Yapılır Mı? 

Kişinin vücudundaki benler risk taşıyorsa uzman hekim tarafından incelenerek benler alınabilir. Devlet hastaneleri ben alma işlemini yapmaktadır.

Ben Aldırma Hangi Bölümde Yapılır?

Ben alma işlemini yaptırmak için hastaneye gittiğinizde karşınıza bu işlemi yaptırmak için iki farklı bölüm çıkar. Bunlar; cildiye ve genel cerrahidir. İki farklı bölümde de kanserleşme riski olan benler alınabilir. 

Ben Aldırmada Yaş Sınırı Var Mı?

Ben aldırma işleminin uygulanabilmesi için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kişi sabit kalabildiği sürece ilgili bölgedeki ben operasyonla alınabilir.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ben aldırmak iki şekilde olur. Biri ameliyatsız yöntemler diğeri işe ameliyatla yapılan yöntemler. Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri şunlardır. Lazer, Radyofrekans, Plazma, elektrokoter, kriyoterapi. Genelde çoğunlukla ameliyatsız ben aldırma işlemleri için lazer veya radyofrekans yöntemi diğer yöntemlere kıyasla daha çok tercih edilmektedir.

Ben Aldırma Ameliyatı Ağrılı bir Süreç Midir?

Ben aldırma işlemi eğer ameliyatla oluyorsa lokal anestezi uygulanır. Lazer gibi yöntemler tercih edildiğinde işe benin olduğu bölgeye uyuşturucu krem uygulanacağı için herhangi bir ağrı durumu işlem sırasında gözlenmez.

Ben Aldırma Ameliyatını Devlet Karşılar Mı?

Uzman doktor tarafından kişi muayene edildikten sonra benin kanser riski taşıdığıyla alakalı bir görüş bildirilirse veya beni riskli bulunursa, kişideki ben alma operasyonunu SGK karşılayarak ücretsiz bir şekilde işlem yapılabilir. Kişi estetik kaygılar güderek ben aldırma işlemi yaptırmak istiyorsa masrafların tamamını kendi karşılamak zorundadır.

Ben Aldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ben özelliklerine ve yapılan uygulamaya göre süreler değişmektedir. Lazer uygulamalarında ve radyofrekans uygulamalarında birden fazla seans gerekebilir. bu seanslar genelde 5 ile 10 dk. arasında değişmektedir.

Ben Aldırmada Bitkisel Çözüm Önerileri Nelerdir?

Maalesef ben aldırmakta bitkisel çözümlere başvurmak bir netice getirmeyecektir. Benlere veda etmek için cerrahi yöntemler veya bazı cihazlarla uygulanan yöntemleri uygulamak gerekir.

Ben Aldırma Cihazı Etkileri Nelerdir?

Ben aldırma işlemi lokal anestezi ile yapılan bir işlem olacağı için herhangi bir acı duyma durumu söz konusu değildir. Ben alındıktan sonra küçük yara izleri veya kızarıklıklar kalabilir. Estetik cerrahinin yapacağı ufak operasyonlarla bu etki azaltılmaya çalışılır.

Ben Aldırmak Cilt Kanserine Neden Olur Mu?

Ben aldırmanın toplumda yaygın olarak kansere neden olduğu görüşü vardır fakat bu doğru değildir. Ben aldırmak aksine daha doğrudur. Benler güneş ışığına maruz kaldığında veya hormonal bir takım değişimlere bağlı olarak zaman içinde bize daha çok zarar verebilir. Aldırdığımızda bu gibi olasılıklardan da sıyrılırız.

Ben Aldırma Caiz Mi?

Bu soruya Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu “Kişi güveni artsın diye bunu istiyorsa elbette yapılabilir.” cevabını vermiştir. Buradan ben aldırmanın günah olmadığını çıkarıyoruz fakat bu işlemin günah olarak sayılmaması için vücudumuza kalıcı bir hasar verme durumunun olmaması gerekmektedir.

Ben Aldırma Çeşitleri Nelerdir?

Ben aldırmak için cerrahi operasyonlar, radyofrekans ile ablasyon, lazer, gibi yaygın yöntemler kullanılır.

Ben Aldırma Sonrası Çoğalır Mı?

Ben aldırdıktan sonra ben bölgeden tamamen temizlenir. Yeni ben oluşup oluşmayacağı kişilerin vücuduna ve hormonal yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ben aldırmakla bir alakası yoktur.

Ben Aldırma Sonrası Çukur Oluşur Mu?

Ben aldırma işleminden sonra çukurlar oluşabilir. Cerrahi kesiyle birlikte küçük yaralar veya dikiş izleri olabilir. Operasyon sonrası estetik cerrahi ile bir takım müdahaleler sonucunda bu çukurluklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. 

Ben Aldırma Sonrası Dikiş İzi Kalır Mı?

Ben aldırma işleminden sonra estetik dikiş kullanılır küçükte olsa dikiş izleri bulunabilir fakat bu etki çok azdır.

Ben Aldırmada En İyi Yöntem Nedir?

Ben aldırmada en çok kullanılan yöntem lazer işlemidir. Bu işlem birkaç seansa yayılabilir. Bazı hekimler benin zamanla belirli periyotlarla takip edilmesi gerektiği görüşünü de savunabilir. Cerrahi yöntem çoğunlukla günümüzde tercih edilmemeye çalışılsa da gerekli durumlarda benin yapısına bağlı olarak birçok uzmanın tercih ettiği yöntem olarak hala kullanılmaktadır.

Ben Aldırmada Estetik Cerrahi Mi Gereklidir?

Ben aldırmada kişi estetik kaygı güdüyorsa estetik cerrahi müdahalesini de öngörebilir.

Ben Aldırmada İz Kalır Mı?

Ben aldırıldığında küçük pembe izler kalabilmektedir fakat bu lekeler zamanla hafifler ve belirginliği azalır.

Ben Aldırma İşlemini Kim Yapar?

Ben alma işlemini cilt doktoru veya genel cerrah yapar. Öncelikle benin yapısı büyük merceklerle incelenmeli ve en doğru ben alma yöntemi belirlenmelidir.


Ben Aldırma hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Ben Aldırma