Bebeklerde Yüksek Ateş

bebeklerde-yuksek-ates

Bebeklerde yüksek ateş vücudun olağandışı durumlara tepki vermesidir. Hastalığın önemi ile ateşin derecesi arası çok bağlantılı değildir. Ciddi hastalıklar ateş göstermezken, basit enfeksiyonlar yüksek ateşe sebebiyet verebilir. Genel olarak sağlıklı bebeklerin ateşi ne hemen müdahale edilmemesi normal olup akciğer ve kalp rahatsızlığı olan bebeklerin ateşine acilen müdahale edilmelidir. 

Bebeklerde Yüksek Ateş Kaç Olmalı?

Bebek ve çocuklarda kişiden kişiye değişiklik gösterse de normal ateş 36.4 derecedir. ateşin yüksek ateş olarak tanımlanması 38 derece ve üstü olarak görülmektedir.

Bebeklerde Yüksek Ateş Nedenleri?

Bebeklerde yüksek ateşin bir sürü nedeni bulunmaktadır. Enfeksiyonlar, diş çıkarma durumları veya başka hastalıklar yüksek ateşe sebebiyet vermektedir.

Bebeklerde Yüksek Ateş Belirtileri?

Bebeklerde yüksek ateş belirtileri huzursuzluk, uyuyamama, yanaklarda kızarma, alın ve vücut sıcaklığı olarak kendini gösterebilmektedir 

Bebeklerde Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür?

Bebeklerde yüksek ateşi düşürmek için kalın giysiler çıkarılmalı, kasıklara, bileklere ve alına Islak bez koyulmalı ve gerektiğinde ılık duş aldırılmalıdır. Ateş yine de düşmezse ateş düşürücü verilmelidir.

Bebeklerde Yüksek Ateşte Ne Yapılır?

Bebeklerde yüksek ateş durumunda üzerindeki kalın kıyafetler çıkarılmalı, bebeğin sakinleşmesi gerçekleştirilmeli, vücudunun belirli yerlerine Islak bez koyulmalıdır. Bu durumlar yeterli gelmezse ılık duş aldırılmalı kesinlikle soğuk duş aldırmamalıdır.

Bebeklerde Yüksek Ateş Kaç Derece?

Bebeklerde yüksek ateş 38 derece ve üzeri olarak tanımlanmaktadır.

Bebeklerde Yüksek Ateş Sebepleri?

Bebeklerde yüksek ateşin bir sürü nedeni bulunmaktadır. Bunlar arasında hastalıklar olduğu gibi, diş çıkarma, fazla ağlama gibi nedenler de bulunduğundan yüksek ateş durumunda bir uzmana görülmesi yapılabilecek en uygun durumdur.

Bebeklerde Yüksek Ateş Kaç Derecedir?

Bebeklerde yüksek ateş 38 derecenin altına düşmeyen ateş olarak kabul edilmektedir.

Bebeklerde Yüksek Ateş Durumunda Ne Yapılmalı?

Bebeklerde yüksek ateş durumunda üzerindeki fazlalık ve kalın kıyafetleri çıkarmalı ve vücudun belirli yerlerine Islak bez konulmalıdır. Sirke, alkol ve ispirto kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bebeklerde Yüksek Ateşe Ne İyi Gelir?

Bebeğe ıslak bez konulması, ılık duş aldırılması, kıyafetlerin çıkarılması iyi gelmediği takdirde ateş düşürücü kullanılmalıdır.

Bebeklerde Yüksek Ateş Hangi Hastalıkların Belirtisidir?

Bebeklerde yüksek ateş; virüse bağlı sindirim ve solunum hastalıkları, kulak enfeksiyonu, zatürre gibi hastalıkların belirtisi olabilecekken, hastalıkların da belirtisi olabileceğinden, 3 günden fazla süren yüksek ateş durumunda en kısa sürede bir uzmana danışılmalıdır.

Bebeklerde Yüksek Ateş Tehlikeli Mi?

Bebeklerde yüksek ateş, Eğer bebek genel olarak sağlıklı ve yüksek ateş durumu 3 günden az ise tehlikeli bir durum olarak görülmekle beraber, 3 günden fazla süren yüksek ateş bebeklerde tehlikelidir.

Bebeklerde Yüksek Ateş Zararları?

Bebeklerin yüksek ateş durumu ile beraber sıvı kaybetmesi böbrek sorunlarına yol açabilmektedir. Yüksek ateş genel olarak kontrol altına alınmadığı durumlarda bebeğe zarar vermektedir.


Bebeklerde Yüksek Ateş hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Bebeklerde Yüksek Ateş