Atom Çayı

atom-cayi

Bağışıklık sisteminin artırılması, korunması ve desteklenmesi açısından bitkisel ürünlere sıklıkla başvurulur. Bunlardan bir tanesi de sıcak çay olarak tüketilebilen atom çayıdır. Atom çayı içeriğinde çok çeşitli bitki ve baharat bulunduran bir çay olduğu için oldukça güçlü ve çok özelliklidir. Kış aylarında sıklıkla tüketilen bu çay hakkında merak edilenlerin tamamı yazımızda yer alıyor…

Atom Çayı Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde zerdeçal, hibiskus gibi güçlü antioksidan barındıran atom çayının insan sağlığına iyi gelen pek çok yararı bulunuyor. Bunlar arasında en bilinenleri ise şu şekildedir;

Laktasyon döneminde olan anneleri rahatlatması; süt artırması

Şişkinlik ve hazımsızlıkları gidermesi

Ses tellerini iyileştirmesi ve ses kısıklığını gidermesi

Kronikleşmiş bronşiti iyileştirmesi

İltihaplanan bademcikleri rahatlatması

Atom Çayı İçindekiler Nelerdir?

Oldukça karışık bir içeriği bulunan atom çayı genellikle ‘zerdeçal, hibiskus, yenibahar, havlıcan, muskat, tarçın, karanfil, kuşburnu’ gibi her biri ayrı ayrı faydalı olan besinlerden oluşmaktadır. Fakat bu karışım isteğe ve kişisel zevklere yeniden ayarlanabilir.

Atom Çayı Nasıl Kullanılır?

Atom çayı bir kupa bardak içerisine bir kaşık halinde alınmalıdır ve üzerine doğrudan kaynamış su dökülmelidir. Karıştırılarak içilmesi önerilmektedir.

Atom Çayı Adet Söktürür Mü?

Atom çayının içerisinde bulunan bazı kök bitkiler ve baharatların adet gecikmelerini düzenlendiği, dolayısı ile bu dönemde içildiğinde iyileştirebildiğini söylemek mümkündür. Dolayısı ile böyle bir şikayetten muzdarip olunduğunda atom çayı da içilebilir.

Atom Çayı Aç Karnına Mı İçilir?

Soğuk algınlığı, grip, nezle, üşütme gibi şikayetler söz konusu olduğunda içilebilen atom çayından tam fayda alınması için aç karnına alınması, bazı fitoterapi uzmanları tarafından önerilmektedir. Fakat aç karna içilemediğinde de yemeklerden bir iki saat sonra alınabilir.

Atom Çayı Adet Sancısına İyi Gelir Mi?

Tarçın, karanfil, zerdeçal gibi bitkisel ürünlerin adet kramplarını giderdiği, kasları gevşettiği ve rahatlamaya neden olduğu bilindiğinden ve aynı zamanda atom çayının içerisinde bol miktarda bulunduğundan dolayı adet sancıları iyileşebilir.

Atom Çayı Anne Sütünü Artırır Mı?

Doğumun gerçekleşmesinin ardından bir anne için en önemli durum bebeğini yeteri kadar besleyebilmektir. Çeşitli nedenlerden dolayı laktasyon döneminde ki kadınların sütü yeterli gelemeyebilir ya da çoklu doğum olduğu için bebekler tam olarak doymayabilir. Bu durumda annelerin alması gereken bitkisel karışımlardan bir tanesi de atom çayıdır ve rahatlıkla kullanılmalıdır.

Atom Çayı Bebeklere Verilir Mi?

Atom çayının bebeklere verilmesi konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte; bebeğin doktoruna sorularak bu çaydan verilebilir.

Atom Çayı Boğaza İyi Gelir Mi?

Öksürük ya da bademcik iltihabında fayda alınması gereken çaylardan bir tanesi de atom çayıdır ve rahatlıkla tüketilebilir. Daha iyi bir lezzet alınması ve boğazı yumuşatması açısından ise mutlaka bal katılarak içilmesi önerilmektedir.

Atom Çayı Gribe İyi Gelir Mi?

Gribin ortaya çıkmasına neden olan virüs ve bakteriler, atom çayı içildiğinde güçlerini kaybedeceklerdir. B u nedenle grip olunduğunda mutlaka içilmesi gerekmektedir.

Atom Çayı Günde Kaç Bardak İçilir?

Çok güçlü özelliklere sahip olduğu bilinen atom çayının günde en fazla iki bardak içilmesi, en doğru tüketim şeklidir.

Atom Çayı Mideye İyi Gelir Mi?

Atom çayı hazımsızlıklarda ve sindirim sistemi problemlerinde kullanılabilir.

Atom Çayı Zayıflatır Mı?

Zayıflamaya ya da yağ yakmaya olan katkıları var mı yok mu henüz bilinmemektedir.

Atom Çayı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Atom Çayı