Aşermek

asermek

Aşermek hamilelik ile özdeşleştirilen ve oldukça sempatik bulunan bir kavramdır. Hepimiz ne manaya geldiğini bilsek de kısaca tanımlamasını yapmamız gerekir. Aşermek herhangi bir yemeği aşırı bir şekilde yeme arzusu duymaktır. Gebeliğin her döneminde karşılaşılan bu durum oldukça normal karşılanmaktadır. Bunun sebebi olarak ise vücudunuzda bazı vitamin ve minerallerin gebelik dolayısı ile eksikliğini hissetmekten kaynaklanır. Alınması gereken kalori miktarı değiştiğinden dolayı bu durum ortaya çıkmaktadır. Buna ek olarak B vitamininin eksikliği de aşermenin tetikleyicisidir. Hormon değişimleri ile de ilişkilendirilen bu durumda asıl istenen şey yiyeceğin kendisi değil içinde barındırdığı vitamin ve minerallerdir.

Aşermek Nasıl Yazılır?

Türk Dil Kurumu’nun açıklamasına göre 7 harften oluşan bu kelime alfabenin ‘a, ş, e, r, m, e, k’ harfleri ile yazılmaktadır.

Aşermek Neden Olur?

Aşermek hamilelikte hormonların değişiklik göstermesi ve hormonların artması dolayısı ile oluşur. Karbonhidrat fazla tüketildiğinde protein ve şeker ihtiyacı artar. Hamilelik ile birlikte kalori alımı artacağından dolayı da aşermek gibi bir durum ile karşılaşılır. Örneğin eriğin içinde bulunan bir vitamine karşı annenin vücudu ihtiyaç duyabilir. Bu yiyeceğin kendisi ile ilintili değil genelde yiyeceğin içinde bulunan vitamine karşı duyulan bir istektir.

Aşermek Gerçek Mi?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının yaptığı araştırmalar ve açıklamalar bu durumun gerçek olduğunu belirtiyorlar. Hormonal değişimlerin tamamı aşermenin nedenlerini açıklar niteliktedir.

Aşermek Ne Zaman Başlar?

Aşermek hamileliğin her döneminde görülebilmekle beraber genelde hamileliğin 3 ile 9. Ayında daha fazla yoğunlaşmaktadır.

Aşermek Bilimsel Mi?

Aşermek genelde psikolojik bir etki olarak nitelendirilir fakat uzmanların görüşlerine göre bilimsel bir nitelik taşımaktadır.

Aşermek Ne Zaman Biter?

Aşerme denilen bir yiyeceği yeme arzusu gebeliğin 36 ya da 37. Haftalarında azalır fakat tam anlamı ile bitmemektedir.

Aşermek Bebek Cinsiyetini Belirler Mi?

Aşermenin bebek cinsiyetinin etkilediği düşüncesi oldukça yaygın olsa da bilimsel bir manada böyle bir veriden bahsetmek söz konusu değildir.

Aşermek Bitişik Mi Yazılır?

Türk dili kurallarına göre aşermek kelimesi bitişik bir şekilde yazılmalıdır.

Aşerme Bulantısına Ne İyi Gelir?

Ev yapımı yoğurt yemek, solunum egzersizleri yapmak, zencefil çayı içmek ve nane limon içmek aşerme bulantılarını gerektirmektedir.

Aşermek Cinsiyeti Belirler Mi?

Aşerme durumu bebeğin cinsiyetinin belirleyen bir kriter ne yazık ki değildir.

Aşermek Psikolojik Mi?

Amerika’da yapılan bilimsel bir araştırmaya göre aşermenin psikolojik etkilerden kaynaklandığı belirlendi.

Aşermek Sadece Hamilelikte Mi Olur?

Hamileliğin başlaması ile özdeşleştirilen yeme arzusu yalnızca hamileler için geçerli değildir. Vücudumuzda eksikliğini hissettiğimiz her şey için aşerme duygusu ön plana çıkabilmektedir.


Aşermek hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Aşermek