Argan Yağı

argan-yagi

Kozmetik sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan argan yağı, özellikle saç, kaş kirpik gibi bölgeler için oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller insan sağlığı açısından oldukça etkilidir. Kolesterolün düşürülmesi, kalp rahatsızlıklarının önüne geçilmesi, kanser hücrelerine karşı savaş açılması ve diyabet gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi açısından da vazgeçilmez bir nimet olarak adlandırılır. Argan ağacından elde edilen bu değerli yağ hakkında merak edilen her şey sizler için hazırlandı.

Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Faydaları kanıtlanan bu yağın en önemli özellikleri arasında ‘cildi nemlendirmesi, kaş ve kirpikleri beslemesi ve uzatması, saçlara nemlilik kazandırması, yaşlanma karşıtı olması ve sivilcelerde etkili olması’ yer alıyor.

Argan Yağı Ne İşe Yarar?

Tırnaklar için, saçlar ve kirpik oluşumu için günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Argan Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Argan yağının uygulanacağı saçların daha parlak görünmesini sağlamakta, saçın olduğundan daha gür görünmesini sağlamakta, boya uygulanmış saçın kalıcılığının artırılmasında oldukça etkili olduğu düşünülmektedir.

Argan Yağı Fiyat Aralığı?

Markadan markaya değişmekle birlikte, miktarı da etkili olabileceği için net bir fiyat aralığı verilememekte. Bunun için sanal pazaryerlerini ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç için kullanıldığında argan yağı bir avuç içine akıtılmalı ve tepeden başlayarak saça masaj halinde uygulanabilir. Tam etki alınması için ise mutlaka saçın sarılması gerekmektedir.

Argan Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde bulunan yaşlanma karşıtı özelliği ile birlikte kırışıklıklar giderilir, cildin ihtiyacı olan nem sağlanır ve sivilcelerin giderilmesi sağlanır.

Argan Yağı Ağrılara İyi Gelir Mi?

Tüm ağrılarda geçerli olmamak koşulu ile özellikle eklem ağrılarına masaj halinde uygulandığında fayda sağlamaktadır.

Argan Yağı Bozulur Mu?

Tüm bitkisel içerikli yağların önerilen koşullarda saklanmadığı durumlarda bozulması mümkün olduğu gibi , aynı durum argan yağı için de geçerlidir.

Argan Yağı Cilde Nasıl Kullanılır?

Argan yağı yüze uygulanacağı zamanlarda mutlaka parmaklar arasında vücut ısıyla ısıtılmalı ve nazikçe dokunuşlarla cilde temas ettirilmelidir.

Argan Yağı Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Hem kış aylarında hava şartlarına bağlı olarak kuruyan ciltlerin hem de hızlı kilo alıp vermeye bağlı olan çatlakların giderilmesi için oldukça büyük fayda sağladığı ispatlanmıştır.

Argan Yağı Günde Kaç Kez Kullanılır?

Saç için uygulandığında, eğer çok fazla saç kırığı varsa her gün, normal şartlarda ise üç günde bir kullanılmalıdır.

Argan Yağı Islak Saça Mı Kuru Saça Mı Uygulanır?

Daha etkili bir sonuç alınması için kuru saça uygulanması uygun görülmektedir.

Argan Yağı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Argan Yağı