Ardıç Yağı

ardic-yagi

Özellikle yabanda yetişen ve kişiler tarafından çok da fazla bilinmeyen ardıç meyvesinden yapılmış olan ardıç yağı, insan sağlığı açısından oldukça yararlıdır. Türkiye’de çok fazla olmadığından ve Türkiye’de az miktarda yetiştirildiğinden dolayı biraz daha pahalı miktarlara satılabilir. Özellikle sinüzitin neden olduğu ağrılar ve idrar yolu enfeksiyonları için büyük fayda sağlayan bu yağı birlikte tanıyalım…

Ardıç Yağı Faydaları Nelerdir?

Ardıç yağının faydaları arasında ‘eklem şişliği ve karın şişliğini azaltması, öksürüğe ve iltihaba iyi gelmesi, kas ağrılarının giderilmesi’ gibi etkiler yer almaktadır.

Ardıç Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildi canlandırması özelliği ile bilinen ardıç yağının diğer faydaları arasında selülit ve kırışıklıkları gidermesi yer almaktadır. Özellikle masaj yolu uygulanması selülitli bölgelere oldukça iyi gelecek ve selülitleri önemli ölçüde giderecektir.

Ardıç Yağının Zararları Nelerdir?

Ardıç yağının fazla kullanılmaması gerekmekle birlikte, herhangi bir zararı olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağının kullanım amacı öksürük ya da solunum enfeksiyonu gibi durumlar ise su içinde seyreltilerek ya da ekmek üzerine az miktarda sürülerek şifayen tüketilebilir.

Ardıç Yağı Yüze Sürülür Mü?

Cildin elastikiyet özelliğini sağlayan ve sıkılaştırıcı bir etkisi bulunan ardıç yağını rahatlıkla yüz bölgesine uygulamak mümkündür.

Ardıç Yağı Alerji Yapar Mı?

Kronik rahatsızlığı olan kişilerde kullandıkları ilaçlara bağlı olarak değişen bu konuya evet diyebilmek mümkün. Bunun için ilk önce az miktarda deneyebilir olumsuz özelliği karşısında kullanımını durdurabilirsiniz.

Ardıç Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Özellikle sinüzitin bir getirisi olan T bölgesi ağrısının giderilmesi konusunda ardıç yağından fayda alınabilir. Ardıç yağı aynı zamanda analjezik ve antiseptik bir özelliğe de sahiptir.

Ardıç Yağı Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Ardıç yağı, doğum çatlakları ve kilo alıp vermeye bağlı gelişen cilt çatlaklarını iyileştirdiği bilinmektedir. Gönül rahatlığı ile cilde uygulanabilir.

Ardıç Yağı Diz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere eklem ve kas ağrılarına iyi gelebildiği gibi, özellikle artrite bağlı olarak meydana gelen diz ağrılarına da iyi gelebilmektedir.

Ardıç Yağı Eczanede Satılır Mı?

Ardıç yağı pek çok yerde satılabilmekle birlikte, kozmetik mağazalarında, sanal pazaryerlerinde, eczanelerde de satışı mümkündür.

Ardıç Yağı Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Lavanta yağı, ardıç yağına oranla güneş yağını gidermede daha etkilidir. Bu nedenle ardıç yağı bu konuda ikinci planda yer almaktadır.

Ardıç Yağı Hamilelikte Kullanılır Mı?

Özellikle oral yolla kullanımı gebelik sürecinde ve emzirme döneminde önerilmez.

Ardıç Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Tendonit, romatoid artrit, sedef gibi iltihap kaynaklı ve otoümmin hastalıkların alternatif tedavisi olarak kullanılabilir.

Ardıç Yağı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Ardıç Yağı