Ağda Öncesi

agda-oncesi

Kadınlar özellikle ergenlikten sonra vücutlarında çıkan istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak isterler. İstenmeyen tüyler bacaklar, kollar, koltuk altları, dudak üstü ve genital bölgede çıkar. Bu tüylerden kurtulmak için lazere, epilasyona ve ağdaya başvururlar. Ağda yapışkan kağıtların tüylere yapıştırılarak çekilmesi ile yapılır. En iyi yöntemlerden birisi olan ağda can acıtan bir yöntem olduğundan dolayı kadınlar ağdadan önce uyuşturucu kremlere başvururlar. Peki bu uyuşturucu kremler ne işe yarar ve ağda acısının hafifletilmesi için başka neler yapılabilir gibi merak edilen soruların cevaplarını yazımızda topladık…

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem?

Uyuşturucu kremler ağdadan önce acıyı hafifletmek için kullanılır. Ağda yapılacak bölge temizlenir ve kurulanır. Ardından bu krem sürülür. 15 dakika bekledikten sonra ağdaya başlamak gerekir. 

Ağda Öncesi Ağrı Kesici İçmek?

Ağdaya başlamadan yarım saat önce ağrı kesici içmek vücudu rahatlattığından dolayı ağda acısını hafifletmeye yarayabilir.

Ağda öncesi Acı Azaltmak?

Ağda öncesinde acı azaltmak için ağdadan önce ağrı kesici içmek, bebek pudrası sürmek, karanfil yağı sürülmesi, ve uyuşturucu krem sürülmesi gerekebilir.

Ağda Öncesi Hazırlık?

Ağda yapmadan önce ağda yapılacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Ölü derilerden arındırmak ve cildi nemlendirmek gerekir. Ayrıca o bölgede yara ve güneş lekelerinin olmamasına özen gösterilmelidir. Yara ve lekelerin üstüne ağda sürülmemelidir.

Ağda Öncesi Ne Yapılmalı?

Ağda yapmadan önce cildi temizlemek ve ölü derilerden arındırmak gerekir. O bölgeyi ılık suda bekletmek ve cildi nemlendirmek gerekir. 

Ağda Öncesi Bitkisel Uyuşturma?

Ağdadan önce o bölgeyi uyuşturmak için karanfil yağı sürülebilir ve vücut nemlendirilir. Böylece o bölge uyuşur ve ağda acısı azalır.

Ağda Öncesi Bacak Peelingi?

Bacaklara ağdadan önce peeling yaptırmak o bölgedeki batıklardan ve ölü derilerden arındıracağı için bacaklara pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca ağdadan sonra zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı sürmek de bacakları nemlendirmeye yardımcı olur.

Ağda Öncesi Dondurucu Sprey?

Ağda yapmadan önce dondurucu sprey sürmek vücuttaki sinirlerin iletimini azalttığı için ağda acısını azaltmaya yardımcı olur.

 Ağda Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ağdadan önce dondurucu sprey kullanmak veya buz sürmek vücutta buz yanığı yapabileceği için dikkat etmek gerekir.

Ağda Öncesi Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla krem kullanılmadan önce vücut temizlenmeli ve ölü derilerden arınmalıdır. Ardından çok küçük bir parça krem alınır ve ağda yapılacak bölgeye sadece yüzeyini incecik kapatacak şekilde sürülür. Kremin etkisini göstermesi için yarım saat beklenmesi ve sonrasında pamuk ile silinmesi gerekir.

Ağda Öncesi En İyi Uyuşturucu Krem?

Ağda öncesi bölgeyi uyuşturmak için kullanılan en iyi krem emla krem ve anestol pomad uyuşturucu kremdir.

Ağda Öncesi Mendil Ne İşe Yarar?

Ağda öncesi mendil ile vücudu ovmak vücudu uyuşturmaya ve ağda acısını azaltmaya yarayabilir.

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Var Mı?

Emla krem, anestol pomad krem, gelica uyuşturucu krem kullanılabilir.

Ağda Öncesi Peeling Nasıl Yapılır?

Ağda öncesinde 1 su bardağı esmer şeker, limon suyu ve Hindistan cevizi yağı karıştırılır ve temizlenmiş ve ağda yapılmış bölgeye sürülür. Böylece ağdadan sonra kuruyan ve tahriş olan bölge nemlenmiş ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmış olur.

Ağda Öncesi Yüze Ne Sürülür?

Yüze ağda yapılmadan önce yüzün ılık suyla yıkanması ve temizlenmesi gerekir. Ardından ağda yapıldıktan sonra buz sürülerek yüzde oluşan kızarıklıkların azaltılır.

Doğum Öncesi Ağda Ne Zaman Yapılmalı?

Hamilelik sırasında acı eşiği daha düşük oluyor yani hamile kadınlar diğerlerine göre daha çok acı çekiyor. Ağda sırasında da fazla acı çekildiği için bebeğin erken gelmesine neden olur. Bu yüzden uzman hekimler doğumdan önce ağda yapılmaması önerilir.

Ağda Öncesi Pudra Yerine Ne Kullanılır?

Ağda öncesinde ağda acısını azaltmak için kullanılan pudra yoksa mısır nişastası, karbonat veya yulaf unu kullanılabilir.

Ağda Öncesi Karanfil Yağı?

Ağdadan önce karanfil yağı sürülmesi vücudu nemlendirerek ve uyuşturarak ağda sırasında acıyı azaltır.

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Zararları?

Ağda öncesinde uyuşturucu krem sürüldüğünde göze, burun içine ve ağız içine kaçmaması gerekir. Genital bölgeye sürüldüğünde de vajina içine kaçırmamak gerekir.Ağda Öncesi hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Ağda Öncesi