Panseksüellik

panseksuellik

İnsanlar arasında cinsiyet konusunda birçok tanımlama mevcut bunlar seksüel kelimesini siper alarak çeşitlenmekte. Panseksüel kelimesi de bunlardan bir tanesi. Birçoğumuzun hayatında ilk defa duyduğu bu kelime, birçoğumuzun ise hakkında çokta yeterli bilgiye sahip olmadığı bir kelime esasında. Panseksüel kelimesini irdeleyerek bunun ne demek olduğunu araştırdık ve kafamızdaki soruları cevapladık. Gelin bu sorular neymiş bir bakalım.

Panseksüel Ne Demek?

Panseksüel kelimesinin yerine kimi zaman Antroseksüel ya da omniseksüel de denilebilmektedir. Pan kelimesinin Türkçe kelime anlamı tüm demektir. Fakat bu tüm kelimesinden kasıt insanlardır. Herhangi bir hayvan veya cansız varlık kast edilmemektedir.

Panseksüellik Ne Demektir?

Panseksüellik diğer bir ismiyle omniseksüellik kelimesi cinsel eğilimi tanımlayan bir kelimedir. Bu eğilimdeki kişiler her türlü cinse karşı ilgi duymaktadır. Tamamen estetik kuramlar üzerine inşa edilmiş bir cinsel yönelimdir cinsiyet ayrımı gözetilmez.

Kısaca Panseksüel Ne Demektir?

Pan tüm demektir. Panseksüel tüm cinsiyetlere eğilim göstermek demektir. 

Panseksüel Anlamı Nedir?

Panseksüeller için trans erkek veya trans kadında fark gözetmez. Kadın erkek tüm cinsiyetlerle birlikte olabilirler buna interseks bireylerde dahildir. Genelde biseksüel bireylerle çok karıştırılan bu kavram tamamen farklı anlamlar içermektedir.

Panseksüel Cinsiyet Nedir?

Panseksüelliğin bir cinsiyeti yoktur. Kadın, erkek veya interseks bireylerde panseksüel olabilir.

Panseksüel Kadın Ne Demektir?

Cinsel eğilim yönünden bir kadının bir kadından, erkekten, trans erkekten, trans kadından veya interseks bireyden hoşlanması ilgi duyması anlamına gelmektedir.

Panseksüel Biseksüel Farkı Nedir?

Biseksüel bireyler cinsiyet gözetmeksizin kadın veya erkek bireylerle duygusal veya cinsel bir ilişki kurabilmektedir. Panseksüel bireyler ise kadın ve erkek bireylerin yanında trans ve interseks bireylerle de ilişki kurabilmektedir.

Panseksüellik Günü Var Mı?

8 Aralık günü panseksüellik onur günü olarak kutlanmaktadır. Panseksüeller her durumdaki bireyle romantik bir ilişki içerisine girebilirler. 

Panseksüel Kimlere Denir?

Panseksüel kişiler herhangi bir cinsiyet gözetmeksizin her bireyle birlikte olan kişiler olduğundan kişinin yaşamı süresince kendini gözlemleyerek ve panseksüellik testini uygulayarak bendini sorgulaması ve panseksüel eğilimleri olduğu sonucuna varması durumunda panseksüel cinsel eğilimini gösteren kişilerdir.

Panseksüelliğin Tedavisi Var Mı?

Panseksüellik bir hastalık değil cinsel eğilimdir. Bu yüzden hastalık olmayan bir konu hakkında tedavi etme işlemi yapılamaz.


Panseksüellik hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Panseksüellik