Hamilelikte Baş Ağrısı

hamilelikte-bas-agrisi

Kadınların belirli bir dönem boyunca baş ağrısı çekmeleri aslında gebeliğe dair bulguların ilk ortaya çıktığını gösterir. Gebeliğin başlangıcından emin olan kadınlar, vücutlarında değişen hormonların bu ağrıya sebebiyet 

verdiğini iyi bilmelidirler. Kadın vücudunda ki kan hacminin neredeyse iki katına çıkması, baş ağrısının temel kaynaklarındandır. Bu dönemde görülen baş ağrıları, kadınlarda nadiren de olsa görme bozukluğu

yaşatır. Buna eşlik eden mide bulantıları da oldukça rahatsızlık vericidir. Bu dönemde yaşanan baş ağrıları esasında normal sayılabilecek bir durumdur. Bu dönemde ilaç kullanamayan anne adayları,

ivedilikle başka bitkisel çözüm arayışına girmektedirler. Bebeğe zarar gelmesinden kaçınan anneler, aynı dönemde de halsizlikle mücadele etmek durumunda olduğundan dolayı, çare arayışında olan tüm adaylara

yol göstermek açısından bir yazı hazırladık. İşte tüm detaylar yazımızda...

Hamilelikte Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş ağrısı anne adayının vücudunda değişen hormonal değişimlerin verdiği bir tepkidir; doğal olarak nitelendirilebilir. Özellikle kan hacminde yaşanan artış baş ağrısına sebep olmaktadır.

Hamilelikte Baş Ağrısı Olur Mu?

Hamilelikte baş ağrısı aslında gebeliğin erken belirtileri arasında yer alıyor. Gayet normal olarak değerlendirilen bu durum, uzun vadede anne adayına eziyet verebileceğinden, derhal çaresine bakılmalıdır.

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bu dönemde ilaç kullanmaktan çekinen kadınlar sık sık doğa yürüyüşleri yapmalı, vücudun bolca oksijen almasını sağlamalıdır. Aynı zamanda sodyum içeren tuzun tüketimi oldukça azaltılmalı, su tüketimi olabildiği kadar artırılmalıdır.Ağrı tipi sinüzit ağrısına yakın ise göz ve burun çevresine sıcak havlu uygulamak gereklidir.

Hamilelikte Baş Ağrısı İlaçsız Nasıl Geçer?

Baş ağrısının geçmesi için yapılabilecek en iyi şey, su tüketimini artırmak ve ılık duş almak gereklidir. Tuzlu ve şekerli yiyeceklerin tüketimi epeyce sınırlandırılmalıdır.

Hamilelikte Baş Ağrısı Bebeğe Zarar Verir Mi?

Eğer baş ağrısı herhangi başka bir hastalığın uzantısı değil ise, bebeğe etki edecek bir durum bulunmuyor. Fakat, tansiyon, migren gibi hastalıklar var ise bu durumda bebek zarar görebilmektedir.Düzenli tedavi alıyor olmak önemlidir.

Hamilelikte Baş Ağrısı İçin İlaç?

Hamileliğin ilk üç ayında kesinlikle her türlü ilaçtan uzak durulmalıdır. Üç ay tamamlandıktan sonra, doktora başvurarak ilaç kullanmak en doğru seçenektir.

Hamilelikte Baş Ağrısı ve Halsizlik?

Hamilelikte baş ağrısının normal karşılanması kadar halsizlik de normal karşılanabilir. Bu nedenle sık sık yürüyüşler yapılmalı ve vücut enerjik tutulmalıdır.

Hamilelikte Baş Ağrısı Normal Mi?

Hamilelikte baş ağrısı, hormonal değişimlerin en doğal sonucudur. Arkasında başka bir hastalık yok ise, kadın doğum uzmanları tarafından da normal karşılanmaktadır.

Hamilelikte Baş Ağrısı Bitkisel Tedavi Yöntemleri?

Nane yağı ile şakaklara yapılan masaj, ve lavanta yağı kullanmak ağrıyı dindirecek bitkisel tedaviler arasında listenin ilk sırasında yer alır.

Hamilelikte Baş Ağrısı ve Mide Bulantısı?

Hamilelikte mide bulantısı, ilk semptomlardan biridir. Buna eşlik eden bir de baş ağrısı var ise mutlaka bir uzman kontrolünde olunmalıdır.


Hamilelikte Baş Ağrısı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Hamilelikte Baş Ağrısı