Göğüslerde Kaşıntı

goguslerde-kasinti

Kadınların özellikle de hamilelikte yaşadığı sorunlardan bir tanesi de göğüslerde kaşıntıdır. Göğüs kaşıntısı zaman zaman normal karşılanır fakat bazı durumlarda can sıkıcı olabilir. Egzamanın, cilt kuruluğunun, yanlış südyen seçiminin, tiroid bozukluğunun, kullanılan ilaçların yan etkilerinin, çamaşırların yıkandığı deterjanlara duyulan alerjinin veya çok nadir olarak meme kanserinin neden olduğu kaşıntı tedavi gerektirir. Aynı zamanda yeni bebek sahibi olan kişilerde bebek emzirmeye bağlı meme kaşıntısı, tahriş ve döküntü de beklenir. Bu kaşıntı zamanla ağrılara sebep olur ve mastit denilen enfeksiyon rahatsızlığı da kaşıntıya neden olabilen temel faktörler arasındadır. 

Memelerde Kaşıntı ve Ağrı Sebepleri?

Memelerde kaşıntının sebepleri arasında karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, stres, mantar, enfeksiyonlar, kan kanseri, ishal, kabızlık, cilt hastalıkları ve şeker hastalıkları olabilir. Bunun yanında egzama, cilt kuruluğu, yanlış iç çamaşırı seçimi, kıyafetlerin yıkandığı deterjana alerji duyma, tiroid bozukluğu ve kullanılan ilaçların yan etkisi olabilir.

Memede Kaşıntı ve Kabuklanma?

Bazı hastalıklar veya sorunlar memede kaşıntıya ve kızarıklığa neden olur. Bu da zamanla memelerin tahriş olmasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Ayrıca çok kaşınan ve kuru kalan memede kabuklanma olabilir. Bu yüzden hekime danışmalı ve sorun önce tespit edilmeli sonra da hekimin önereceği ilaçlar ve merhemler kullanılmalıdır.

Memede Kaşıntı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Memelerde kaşıntı ve kızarıklık yaşayan kişiler dermatoloji bölümüne veya kadın hastalıkları bölümüne gitmelidir. 

Memede Kaşıntı Neyin Belirtisidir?

Memelerde kaşıntı olması bazı hastalıkların belirtisidir. Bunlar; karaciğer, böbrek hastalığı, kan kanseri, meme kanseri, tiroid bozukluğu stres, ishal, kabızlık ve egzamadır.

Memede Kaşıntı Gebelik Belirtisi Mi?

Memelerde kaşıntı olması gebeliğin belirtisi sayılır. 

Memede Kaşıntı ve Deri Soyulması?

Memelerde kaşıntı ve kızarıklar zamanla deriyi tahrip eder ve derinin soyulmasına neden olur.

Memede Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Kaşıntıyı gidermek için göğüsleri soğuk suyla yıkamak, karanfil yağı sürmek veya aloe vera sürmek iyi gelir. Ancak en iyi yol hekime danışmak ve onun önereceği kremleri kullanmaktır.

Memede Kaşıntı ve Morarma?

Memelerde kaşıntı olması zamanla morarmaya neden olabilir. Bu yüzden soğuk suyla kompres yapmak gerekir. Ancak yine de hekime danışmak en iyisidir.

Memede Kaşıntı Kanser Belirtisi Mi?

Memelerde kaşıntı nadiren de olsa meme kanserinin belirtisidir. Memede kaşıntı yaşayanlar ve meme kanserinin başka belirtilerini de yaşayanlar hemen hekime danışmalıdır.

Memede Geçmeyen Kaşıntı Sebepleri?

Memelerde geçmeyen bir kaşıntı olmasının altında yatan başka hastalıklar olabilir. 

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur?

Emzirirken memede kaşıntı olmasının sebepleri; süt kanallarının tıkanması, süt kanallarında enfeksiyon, sütün sızması nedeniyle memenin nemli kalması ve iltihaplanmasıdır.


Göğüslerde Kaşıntı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göğüslerde Kaşıntı