Dudak Kaldırma

dudak-kaldirma

Lip lift özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik operasyondur. Üst dudak ve burun arasındaki boşluğu kısaltma ve üst dudağı dolgunlaştırmaya yarayan bir işlemdir. Lip lift yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Üst dudakların ve dudakların köşelerinin aşağıya düşmesini önler ve üst dudağı kaldırır

Dudak Kaldırma İşlemini Kimler Tercih Etmelidir?

 Lip lift dudaklarda yaşlanma belirtileri olan, ince dudakları olan ve dudakları aşağıya düşen kişiler tarafından tercih edilir.

Dudak Kaldırma İşlemi Öncesinde Yapılan Hazırlıklar Nelerdir?

Lip lift işlemi yapılmadan önce kişinin önceden geçirdiği hastalıklar, kullandığı ilaçlar, vitaminler, takviyeler değerlendirilir. Sigara ve alkol kullanımı da hekime söylenmelidir.  Lip lift yani dudak kaldırma lokal anestezi altında yapılır. Önceden yüz ölçümler yapılır. ideal dudak tasarımı yapılır. Burun tabanına gizli kesiler açılır ve üst dudak kaldırılır. Ağız ve dudaklar daha güzel ve çekici hale getirilir.

Dudak Kaldırma Sonrası Dikişler Ne Zaman Alınır?

Dikişler çok incedir ve ya birkaç gün içinde alınır ya da kendiliğinden erir.

Dudak Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci?

Lip lift yani dudak kaldırma işleminden sonra yara izi oluşma ihtimali düşüktür. Ortalama bir hafta içinde iyileşme görülür.

Dudak Kaldırma İşlemi Kalıcı Mıdır?

Lip lift yani dudak kaldırma işlemi kalıcı bir işlemdir. Güneşten korunmak ve sağlıklı yaşam tarzı ile bu görünüm uzun yıllar boyunca sağlanır.

Dudak Kaldırma Nedir?

Lip lift estetik bir işlemdir. Dudak kaldırma olarak da bilinir. Yaşlanma belirtileri olan, ince dudaklı kişilere uygulanır. Üst dudak ve burun arasındaki boşluk kısaltılır ve üst dudaklar kaldırılır. Böylece dudaklar daha dolgun ve daha güzel görünür. Yaşlılık belirtileri ortadan kalkar ve daha genç bir görünüm sağlanır.

Dudak Kaldırma Kimlere Uygulanmaz?

18 yaşından küçüklere yapılmaz. Ayrıca daha önceden ciddi bir hastalık, ameliyat geçiren kişiler için de uygulanması uygun değildir. Hekim lip lift işlemine başlamadan önce kişinin geçirdiği tüm hastalıklar, kullandığı ilaçlar ve takviyeleri değerlendirir.

Dudak Kaldırma Kimlere Uygulanabilir?

Lip lift yani dudak kaldırma işlemi 18 yaşından büyük herkese yapılabilir. Özellikle yaşlanma belirtileri olan kişilere uygulanır. İnce dudaklı kişiler ve üst dudakları aşağı sarkan kişilere de uygulanır. Ancak bu işleme başlamadan önce kişilerin sigara kullanımını azaltması hatta tamamen bırakması gerekir. Ayrıca kişinin önceden geçirmiş olduğu hastalıkları, ameliyatları, kullandığı ilaçlar, vitaminler, bitkisel takviyeler de dikkate alınır ve hekim onaylarsa işlem yapılır.

Dudak Kaldırma Nasıl Yapılır?

Lip lift uygulaması lokal anestezi altında yapılır. Ayakta uygulanan bir işlemdir. Yüze ölçümler yapılır. Dudak tasarlanır. Daha sonra burun kenarlarından ince ve gizli kesiler açılır. Üst dudak kaldırılır. Ağız köşeleri yukarı döndürülür ve bu sayede çok daha genç, güzel bir görünüm sağlanır.

Dudak Kaldırma İz Kalır Mı?

Lip lift işlemi sırasında dikişler cilt altına yapılır. Bazı dikişler birkaç gün içerisinde çıkartılır. Bazı dikişler ise kendi kendine erir. Lip lift sonrasında hiçbir iz kalmaz. Yara izi görünme ihtimali çok düşüktür. Ortalama olarak bir hafta içerisinde iyileşme görülür.

Dudak Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Lip lifting uygulaması olarak da bilinen dudak kaldırma işlemi çok kompleks bir uygulama olmadığından dolayı kısa sürmektedir. İstenilen şekle göre değişmekle birlikte genelde yarım saat ile bir saat arasındadır.


Dudak Kaldırma hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Dudak Kaldırma