Diz İltihabı

diz-iltihabi

Diz iltihabı, kendini sıklıkla diz ağrısı ile gösteren bir rahatsızlıktır. Uzun süre ayakta durmak, ağır birlikte çalışmak ile birlikte bu durum genelde diz bölgesinde gelişen iltihaptan kaynaklanır. Genelde bir cerrahi operasyon sonrasında doku kaybının yaşanması ile beraber diz içerisinde iltihaplanma meydana gelir. Fakat bazen böyle bir operasyon geçirilmesi, iltihaplanma için yeterli değildir. Kemik erimesi, gut, artrit gibi hastalıklardan da kaynaklanabileceği bilinir.

Diz İltihabı Bitkisel Tedavisi Nasıldır?

Isırgan otu ile demlenen çayların tüketilmesi, zencefil ve zerdeçal gibi antiinflamatuvar bitkilerin yemeklerde kullanımına özen gösterilmesi, papatya çayının yatıştırıcı özelliğinden çayla birlikte yararlanılması gerekmektedir. Bunların dışında ‘dulavrat otu, ısırgan otu, karanfil, bal ve Arnavut biberi’ ile hazırlanan karışım diz iltihabının giderilmesinde faydalıdır. Fakat bu karışımı kullanmadan evvel mutlaka hekiminize danışmanız gerekir.

Diz İltihabı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Diz iltihabı immün sistem rahatsızlıklarından dolayı ortaya çıktığından dolayı diz iltihabı için ameliyat yapılması söz konusu değildir.

Diz Ağrısı İltihap Belirtisi Midir?

Diz ağrısı için sıklıkla akla gelmesi gereken durum diz iltihabı ya da zedelenme olmalıdır. Eğer dizle alakalı bir kaza yaşanmadığından emin olunursa akla enfeksiyon olabileceği gelmelidir.

Diş İltihabı Diz Ağrısı Yapar Mı?

Vücutta gelişen iltihap kaynaklı herhangi bir hastalık diğer yandaş hastalıklara da sebebiyet verebileceğinden dolayı diş iltihabının da diz ağrısın a neden olabileceği bilinmelidir. Fakat diş iltihabı her ne olursa olsun tedavi edilmesi en kolay durumlardandır.

Diz İltihabı Belirtileri Nelerdir?

Ağrı ile birlikte seyreden ve zaman zaman hareket kısıtlılığına neden olan diz iltihabı ‘diz bölgesinde ağrı, diz kapağında işlev kayıpları, diz bölgesinde şişlikler oluşması, diz bölgesinde yanma’ ya neden olmaktadır.

Diz İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Diz iltihabı için gereken tedavi yöntemleri arasında ‘kortizonlu ilaç kullanımı, antibiyotik tedavisi’ gibi tedaviler yer almaktadır.

Diz İltihabı Nasıl Geçer?

Diz iltihabına neden olan faktör her ne ise bu sebep bulunmalı ve uzun vadeli olarak tedavisine başlanmalıdır. Bu sebep belirlendikten sonra ilaç tedavileri ile birlikte diz iltihabının üstesinden gelinmesi mümkündür.

 

 

Diz İltihabı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Diz İltihabı