Cinsel İsteksizlik Hangi Doktor Bakar?

(Cinsel İsteksizlik)

cinsel-isteksizlik-hangi-doktor-bakar

Cinsel İsteksizlik Hangi Doktor Bakar?

Cinsel isteksizlik sıkıntısı yaşayan bireylerin öncelikle bir psikolog ile görüşmesi gerekmektedir.

Cinsel isteksizlik, tıbbi adı frijit olarak bilinen, cinsel soğukluk da olarak tanımlanan bir cinsel hastalıktır. Evliliğin ve ilişkilerin devamı açısından oldukça önem taşıyan cinsel hayatın sekteye uğraması evliliği ve ilişkileri bitirme noktasında getirebilmektedir. Bu nedenle kişiler kendilerini suçlu hissetmemeli, bu durumu partnerleri ile paylaşmalı ve bir ilişki terapistinde birlikte gözükmelidirler.

Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Cinsel isteksizliğin hastalığının duygusal ya da psikolojik olmak üzere iki grubu mevcuttur. İlişkide yaşanan kavgalar, konuşulmayan bazı sorunlar da ne yazık ki cinsel isteksizliğe neden olur. Buna ek olarak partnerinizin isteksiz tavırları, erken boşalma gibi nedenlerde göz ardı edilemez.

Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir?

Cinsel isteksizliğin giderilmesi için öncelikle bu isteksizliğin sebebinin bilinmesi, psikolojik mi yoksa fiziksel mi bunun anlaşılması, bu doğrultuda bir tedavi uygulanması ile cinsel isteksizlik giderilebilmektedir.

Cinsel İsteksizliği Artıran İlaçlar Nelerdir?

Cinsel isteksizlik artması ilaçlara bağlı olabilmekte olup genelde antidepresan ve doğum kontrol ilaçlarında görülmektedir. Her ihtimale karşı ilacıkullanmadan yan etkilerin okunmasında fayda bulunmaktadır.

Cinsel İsteksizlik Belirtileri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik belirtileri arasında cinselliğe genel soğukluk ya da partnerinize karşı isteksizlik, korku, kaygı, endişe, daha önce yaşanan travmaların akla gelmesi, karşı tarafın cinsel yaklaşımda bulunduğunda endişe duyma gibi belirtiler bulunmaktadır.

Cinsel İsteksizlik Boşanma Sebebi Midir?

Çiftler arasında cinsel isteksizlik yaşanması durumunda birbirine anlayış gösterip bu durumun sebebi aranmalıdır. Fakat anlayış gösterilmeyen ilişkilerde cinsel isteksizlik boşanma sebebi olarak gösterilmektedir. 

Cinsel İsteksizliğin Çözüm Yolları Nelerdir?

Cinsel isteksizliğin sebebi bulunduktan sonra psikolojik destek almak ya da doktorunuzun vereceği ilaçları kullanmak, ya da cinsel isteği artıran besinler tüketmek, bu hastalığın çözüm yolları arasındadır.

Cinsel İsteksizliğin Çaresi Nedir?

Cinsel isteksizliğin çaresi, bir uzmana başvurmaktır. Doktorunuzla konuştuktan, iletişime geçtikten sonra doktorunuz size hastalığın giderilmesi durumunda yardımcı olacaktır.

Cinsel İsteksizlik Düzelir Mi?

Cinsel isteksizlik doğru tedavi yardımıyla düzeltilebilmektedir.

Cinsel İsteksizlik Hangi Doktor Bakar?

Cinsel isteksizlik sıkıntısı yaşayan bireylerin öncelikle bir psikolog ile görüşmesi gerekmektedir.

Cinsel İsteksizlik Evliliği Bitirir Mi?

Eğer partnerler arasında anlaşmazlık, anlayış gösterememe durumu var ise cinsel isteksizliğin evlilikleri bitirdiği gözlemlenmiştir.

 ve bu doğrultuda cinsel ilişki yaşanması sağlanmalıdır. 

Fibromiyalji Cinsel İsteksizlik Yapar Mı?

Fibromiyalji, ağrı, yorgunluk ve uykusuzluk gibi durumlara neden olduğundan bu durumlar cinsel İsteksizliğe de yol açabilmektedir.

Cinsel İsteksizlik Gebelik Belirtisi Mi?

Hamilelikte cinsel isteksizlik ilk 2 ay içinde normal olarak yaşanabilmektedir.

Cinsel İsteksizlik Geçici Mi?

Cinsel İsteksizliğin, doğru ve kişiye özel tedavi uygulandığında geçtiği bilinmektedir.


hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Cinsel İsteksizlik