Çay Ağacı Yağı

cay-agaci-yagi

Çay ağacı yağı, mersingilller ailesine ait bir bitkiden üretilen ve çeşitli rahatsızlıklarda kullanılan bir yağ çeşididir. Bu yağın kozmetik sektöründe de oldukça geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Antiseptik ve antiviral nitelikler taşıyan çay ağacı yağının sağlık sektöründe üretilen kremlerde ve ilaçlarda da sıklıkla kullanıldığı bilinir. Buhar yöntemi ile çıkarılan ve kullanılan çay ağacı yağını daha yakından tanıyalım…

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Çay ağacının insan sağlığına iyi geldiği bilinen faydaları&özelliklleri arasında;

-Enfeksiyonları iyileştirmesi

-Boğaz ağrısını gidermesi

-Diş ağrısını gidermesi

-Saç dökülmelerini gidermesi

-Tırnak batıklarını iyileştirmesi yer almaktadır.

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar?

Çay ağacı yağının, antibakteriyel özelliği sayesinde enfeksiyonlardan koruduğu, sivilce lezyonlarını giderdiği, yanıklara iyi geldiği ve aynı zamanda da diş ağrılarını dindirdiği bilinmektedir.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce için kullanılmak istendiğinde nemlendirici içerisine aktarılabilir. Su ile seyreltilerek yüze uygulanabilir. Diğer esansiyel yağlar ile karıştırılarak iltihaplı bölgelere sürtülebilir. Kısacası kullanılmak istendiği alana göre kullanımı da farklılıklar gösterecektir.

Çay Ağacı Yağı Aktarda Bulunur Mu?

Çay ağacı yağına hem aktarlardan hem de eczanelerden ulaşabilmek mümkündür.

Çay Ağacı Yağı Burun Poliplerine İyi Gelir Mi?

Çay ağacı yağına karşı herhangi bir alerjiniz olmadığından emin olduğunuzda, burun içinde kanamalara neden olan poliplerden kullanılabilmektedir. Pamuklu çubuk ucuna bir ya da iki damla damlatılmalıdır ve burun içine hafif dokunulabilir.

Çay Ağacı Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Çay ağacı yağından bir miktar yoğurt içine beş ya da altı damla kadar damlatılmalı ve homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Hemen ardından ise yüze sürülüp beklenir. Bol soğuk su ile birlikte durulanabilir.

Çay Ağacı Yağı Çıbana İyi Gelir Mi?

Çay ağacı yağının çıbanlara kullanıldığında etkili olabileceği kullananlar tarafından onaylanmıştır. Yalnız ince bir tabaka halinde sürülmesi, fazla sürülmemesi gerekmektedir.

Çay Ağacı Yağı Eczane Fiyatı Nedir?

Çay ağacı yağı farklı markalar tarafından üretilip satıldığından dolayı eczane fiyat değişiklikleri farklılık gösterecektir.

Çay Ağacı Yağı Gözenek Sıkılaştırır Mı?

Çay ağacı yağının içerisinde bulunan etken maddeler nedeniyle cilt üzerinde olumlu etkiler yarattığı bilinir. Bu etkilerden bir tanesi de cilt gözeneklerini sıkı bir görünüme kavuşturmaktır.

Çay Ağacı Yağı İçilir Mi?

Çay ağacı yağının içilmesi konusunda doğrudan tüketim önerilmez. Bunun için öncelikle bir bardak su ile birlikte seyreltme önerilmektedir.

Çay Ağacı Yağı Lekelere Nasıl Kullanılır?

Pamuk yardımı ile beraber ya da doğrudan parmaklar kullanılarak çay ağacı yağı cilde yedirilmelidir. Cilt lekeleri ve sivilce izlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Çay Ağacı Yağı Pişiğe İyi Gelir Mi?

Özellikle bebeklerde görülen pişik sorunlarının kullanımı için çay ağacı yağı kullanımına ilişkin b ir durumdan söz edilmemiştir.

Çay Ağacı Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

-Sebum dengesini korur

-Kaşıntılı saç derisi yapısını rahatlatır.

-Saça parlaklık kazandırır.

Çay Ağacı Yağı Tüylenme Yapar Mı?

Çay ağacı yağının tüylenme gibi bir soruna neden olduğu konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılmamıştır. Tüylenme gibi bir sorunla karşı karşıya kalındığında hormon ölçümleri yaptırılmak üzere bir dahiliye hekimine başvurulmalıdır.

Çay Ağacı Yağı Uyuz İçin Nasıl Kullanılır?

Uyuz tedavisi için çay ağacı yağı doğrudan kullanılmamalı, bunun yerine eşit oranda zeytinyağı ile karıştırılarak bölgeye masaj yoluyla yedirilmelidir. Bu işlemin etkili olabilmesi günde iki kez tekrarlanmalıdır.

Çay Ağacı Yağı Zonaya İyi Gelir Mi?

Çay ağacı antiseptik bir özellikte bulunduğu için zona ve uyuz gibi hastalıklarda etkilidir. Fakat öncelik hekimlerin önerdiği ilaç ve kremleri kullanmaktır. Alternatif olarak denebilir.

Çay Ağacı Yağı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Çay Ağacı Yağı