Braxton Hicks Kasılmaları

braxton-hicks-kasilmalari

Gebeliğin son aylarında rahimde kasılmalar ve sancılar başlar. Bunlar doğuma hazırlık olarak nitelendirilir. Gebe kadınlar bu kasılmalarla birlikte doğumun yaklaştığını ön görürler. Doğum yaklaştıkça bu sancılar artacaktır. Ancak bazen bu kasılmalar düzensiz olur. Buna Braxton Hicks Kasılmaları denmektedir. Her biri yaklaşık 35-40 saniye sürer. Rahmin üstünden aşağıya doğru inen sancılardır. Buna yalancı doğum ağrıları da denir.

Braxton Hicks Kasılmaları Nedir?

Gebeliğin son aylarında rahimde düzensiz olan kasılmalardır. Doğuma hazırlık kasılmaları olarak ya da yalancı doğum ağrıları olarak isimlendirilir.

Braxton Hicks Kasılmaları Ne Zaman Başlar?

Braxton Hicks Kasılmaları gebeliğin 24.- 25. haftalarında başlar ve doğuma kadar artar.

Braxton Hicks Kasılmaları Nasıl Geçer?

Fazla hareket edildiğinde Braxton Hicks Kasılmaları artar. Bu yüzden uzanmak ve dinlenmek gerekebilir. Ayrıca ılık duş almak da kasılmaları azaltacaktır.

Braxton Hicks Kasılmaları Günde Kaç Kez Olur?

Braxton Hicks Kasılmaları günde birkaç kez olabilir. Özellikle susuz kalındığında, bebeğin çok hareketlendiğinde, egzersiz yapıldığında, uzun süre ayakta kalındığında, cinsel ilişkiye girildiğinde bu kasılmalar daha da artar.

Braxton Hicks Kasılmaları Nasıl Olur?

Hamileliğin son aylarında rahimde olan düzensiz ve ağrısız kasılmalardır. 35-40 saniye kadar kısa sürer ancak rahatsız eder. Özellikle yorulunca, susuz kalınca daha da çok artar. Anne adayları doğumun başlayacağını sanabilir ve endişelenebilir. Ancak rahimde düzenli ve ağrılı kasılmalar olduğunda doğum başlar. Braxton Hicks Kasılmaları olduğunda endişe etmemeli ve su içilmelidir. Ayrıca çok rahatsız olursanız ılık duş alabilir ve dinlenebilirsiniz.

Braxton Hicks Kasılmaları Belirtileri?

Braxton Hicks Kasılmaları normal doğum sancılarından farklıdır. Düzensizdir, zayıftır, kısa sürelidir, kasılmalar karnın önünde hissedilir. 

Braxton Hicks Kasılamaları Tarifi?

Braxton Hick Kasılmaları, doktor Fielder'a göre adet sancısının sürekli haline benzer.

Braxton Hicks Kasılmaları Bebeğe Zarar Verir Mi?

Braxton Hicks Kasılmaları olduğunda korkmaya gerek yoktur. Uzanmak ve dinlenmek iyi gelecektir. Susuzsanız su içebilir veya ılık duş alıp dinlenebilirsiniz. Eğer çok rahatsız oluyorsanız hekime danışmakta fayda vardır.

Braxton Hicks Kasılmaları Kaçıncı Haftada Başlar?

Braxton Hicks Kasılmaları gebeliğin 24. ve 25. Haftalarında başlar ve doğuma kadar devam eder

Braxton Hicks Kasılmaları Nasıl Hissedilir?

Braxton Hicks Kasılmaları karnın ön tarafından rahmin üstünden aşağıya doğru sancılar olarak hissedilir. Ortalama 335-440 saniye sürer.

Braxton Hicks Kasılmalarına Ne İyi Gelir?

Braxton Hicks Kasılmalarına uzanmak, dinlenmek, ılık duş almak ve bol su içmek iyi gelir.

Braxton Hicks Kasılmaları Ne Kadar Sürer?

Braxton Hicks Kasılmaları yalancı doğum ağrıları olarak da bilinir. Bu sebeple kısa sürelidir. Her bir kasılma en az 15-20 saniye en fazla 45-60 saniye sürer. Ortalama her bir kasılma 35-40 saniye sürer.

Braxton Hicks Kasılmaları Nerede Olur?

Braxton Hicks Kasılmaları karnın ön tarafında rahmin üstünden aşağıya doğru olur.

Braxton Hicks Kasılmaları hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Braxton Hicks Kasılmaları