Annelik Estetiği ( Mommy Makeover)

annelik-estetigi-mommy-makeover

Hamilelik döneminde kilo alınır ve vücutta sarkmalar oluşabilir. Özellikle doğumdan sonra daha çok sarkma ve çatlak oluşur. Göğüslerde ve göbek bölgesinde şekil bozukluğu oluşur. Bu durum ise kadınların kendisini kötü hissetmesine neden olur. Annelik estetiği de doğum yapan kadınların hamilelik döneminden önceki vücutlarına tekrar kavuşmasını sağlar. Göğüsler ve karın için estetik operasyonu yapılır. Amaç göğüsleri dikleştirmek, büyütmek ve karın bölgesini de germektir. Annelik estetiği ya da mommy makeover tek bir operasyon ile eski haline döndürmektir. Bir cerrahi seans ile karın germe ve meme dikleştirme yapılır. Hamilelik sırasında karın bölgesi çok fazla değişir. Çünkü bebek büyüdükçe ve kilo aldıkça karın uygun şekilde genişler. Ancak doğumdan sonra kendi kendine tekrar toparlanması zordur.

 Ayrıca karındaki kaslar da aynı şekilde gerilir, genişler ve fıtık olma ihtimali ortaya çıkar. Karın bölgesi hamilelik döneminde en çok yağlanan bölgedir. Annelik estetiği ile bu yağlar da giderilir ve karın gerilir. Hamilelik sırasında süt bezleri belirginleşir ve göğüsler büyüyüp sarkar. Doğumdan sonra emzirme döneminde de göğüsler iyice sarkar ve şekil bozukluğu ortaya çıkar. Bu durumda da kötü bir görünüm oluşur ve kadın kendini kötü hissedebilir. Annelik estetiği ile göğüsler küçültülür veya büyütülür, dikleştirilir ve şekil bozuklukları düzeltilir. Böylece daha estetik göğüslere sahip olan kadınlar daha özgüvenli ve iyi hissedebilirler. Annelik estetiği ile karın germe ve meme dikleştirme, karın germe ve meme küçültme, karın germe ve meme büyütme, karın germe ve meme büyütme ve dikleştirme yapılır. Bu kadının ihtiyacına ve isteğine göre yapılır. Annelik estetiği yani mommy makeover bebek doğduktan ve emzirme dönemi geçtikten sonra yapılır. Doğumdan en az 6 ay geçmesi gerekir. Bunun nedeni doğumdan sonra ve emzirme döneminde de kadın vücudundaki değişimlerin devam etmesidir. Yoksa annelik estetiğinin tekrarlanması gerekebilir.

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği çocuk sahibi olan kadınlara hamilelik ve emzirme dönemi geçtikten sonra eski haline dönmesi için yapılan estetiktir. Hamilelik döneminde kadınlar bebek büyüdükçe kilo alırlar ve karınları bebeğe uygun bir ortam sağlamak için genişler. Emzirme döneminde de süt bezleri büyür ve dolgunlaşır. Bebek emdikçe de göğüsler büyür ve sarkar. Bebek emmeyi bıraktığında göğüsler hacim kaybeder ve şekli bozulur. Bu da kötü bir görünüme neden olur. Kadınlar kendilerini kötü hisseder ve özgüven sorunu yaşarlar. Annelik estetiği ile kadının ihtiyacına göre karın germe, meme büyütme veya küçültme, dikleştirme yapılır. Böylece kadınlar hamilelikten önceki hallerine dönerler ve tekrardan kendilerini iyi hissederler.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

Annelik estetiği tek bir operasyonla yapılır. Kadının ihtiyacına göre karın germe işlemi, liposuction yapılır. Bunun yanında yine kadının ihtiyacı ve isteğine göre meme küçültme veya meme büyütme işlemi yapılır. Meme dikleştirme ve şekil bozukluğunu giderme işlemi yapılır. Annelik estetiği için kadınların emzirme dönemini geçirmiş olmaları gerekmektedir. En azından doğumdan 6 ay sonra annelik estetiğine başvurulur. Çünkü doğumdan sonra ve emzirme döneminde vücut değişmeye devam eder. Yine kilolar alınır ve sarkmalar olur. Eğer doğumdan hemen sonra annelik estetiği yapılırsa vücut değişmeye devam edeceği için tekrar ihtiyaç olabilir. Ayrıca annelik estetiğinin tek bir operasyon ile yapılmasının sebebi ise defalarca kez anesteziye ve iyileşme sürecine maruz kalmamak içindir. Annelik estetiğinden sonra iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişir. İki gece hastanede kalmak gerekir. İlk bir hafta içinde kişinin ani hareketlerde bulunmaktan kaçınması ve bol bol dinlenmesi gerekir. Hekimin vereceği korse ve südyen kullanılmalı ve düzenli olarak kontrollere gidilmelidir. Ameliyat sırasında dikişler cilt altına yapılır. Bu yüzden dikişleri aldırmaya gerek yoktur.

 

Annelik Estetiği Neleri Kapsar?

Annelik estetiği karın germe ve meme estetiğini kapsar. Karın germe için liposuction yani yağ aldırma yapılır. Bel, yanlar ve sırttaki fazla yağlar alınır. Doğum sırasında karnın alt bölgesinde sarkma, gevşeme ve çatlaklar olur. Karın germe işleminde bu kısımlar abdominoplasti ameliyatı ile alınır. Üst karın derisi sıkılaştırılır ve karın bölgesi şekillendirilir. Böylece karın bölgesi daha düz, daha fit bir hale gelir. Meme estetiği doğum ve emzirme sırasında sarkmış, hacmini kaybetmiş, şekli bozulmuş memeleri kaldırma ve dikleştirme işlemidir. Kadının ihtiyacına göre meme büyütülür veya küçültülür.

Annelik Estetiği Riskleri Nelerdir?

Annelik estetiğinin bilinen pek bir riski yoktur. Doktor önceden tüm tetkikleri yapar ve eğer tehlikeli bir durum olursa bunu hastayla paylaşır. Annelik estetiği operasyonundan önce sigara kullanılıyorsa bırakmak, ameliyattan sonra da bol bol dinlenmek, ağır kaldırmamak, ani hareketlerden kaçınmak gerekir. İşlem sonrasında şişlikler olabilir. Ancak bunlar geçicidir. Ayrıca herhangi bir sorun ile karşılaşılırsa doktora danışmak gerekir.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yaptırılır?

Annelik estetiği yaptırmak için doğumdan en az 6 ay geçmesi gerekir. Çünkü hamilelik sırasında vücut değiştiği gibi emzirme sırasında da değişmeye devam eder. Bu sebeple annelik estetiği tekrar yapılmak zorunda kalınır. Emzirme döneminin bitmesini beklemek gerekir.

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover) hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover)