Anne Sütü Arttırmak

anne-sutu-arttirmak


Anne sütü doğumun başlaması ile birlikte annenin göğüslerinde salgılanan bir besindir. Bebeklerin en az 1 yaşına kadar bu süt sayesinde beslenmesi gerekmektedir. Hamilelik sırasında salgılanan hormonlarla oluşan anne sütünün içerisinde bebeğin ihtiyacı olan tüm besin değerleri ve su bulunur. Bebek ile annenin ilk diyaloglarını gerçekleştirmesini sağlayan bu süt oldukça önem taşır ve bebeğin beslenmesine yetmesi gerekir. Üzüntü, stres ve bebeği emzirmekten kaçınma yolu ile azalan sütü arttırmanın ise bir yöntemi bulunmalıdır. Özellikle çay, hoşaf gibi sıvı yönünden zengin beslenmek oldukça işe yarar.

Anne Sütü Arttırma Yöntemleri?

Anne sütü arttırma yöntemleri arasında birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler ise yeme içme düzenine dikkat etmekle doğrudan ilgilidir. Günde en az 2 litre su içmeye özen göstermek, az şekerli tatlılar, yeşil yapraklı sebzeler, hoşaf kefir gibi ev yapımı içecekleri bolca tüketmek anne sütünün artmasına yardımcı olmaktadır.

Anne Sütü Arttırmak İçin Dua?

Anne sütünün artıran bir dua bulunur. Bu ise;

‘Bismillahirrahmanirrahim

Yefalüllahü ma yeşaü ve yefkemü ma yüridü. Ve ceaalna mni beyni eydihim sedden ve mil halvefüm sedden feağşeynahüm fehüm la yübsirün. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim’m olarak anne ve yakınları tarafından şifayen okunmalıdır.

Anne Sütü Arttırma Kürü?

Kuru incir, taze beyaz üzüm ve dereotu ile yapılan farklı farklı birçok kür çeşidi bulunur. Damak tadınıza en uygun olanı seçerek anne sütünün çoğalmasını sağlayabilirsiniz.

Anne Sütü Arttırıcı Aptamil?

Trendyol, hepsiburada, n11, amazon gibi sanal pazaryerlerinden, büyük marketlerden ve eczanelerden anne sütü artırıcı aptamil satın alabilir; arkasında bulunan kullanma talimatını okuyarak içmeye başlayabilirsiniz.

Anne Sütü Arttırıcı Besinler?

Ispanak brokoli gibi yeşil yapraklı sebzeler, süt ile hazırlanan yulaf lapası, hoşaf gibi ev yapımı doğal içecekler, bazı balık çeşitleri, sütlaç gibi yiyecekler anne sütünü arttırmayı desteklemişlerdir.

Anne Sütü Arttırıcı Bitkisel Çaylar?

Yeşil çay, rezene, ardıç, barut ağacı tohumu, kayısı çayı gibi bitkisel çaylar anne sütü arttırmayı destekler.

Anne Sütü Arttırıcı Bitkisel Damla?

E bebek mağazalarında satılan bestlak ve galactago isimli damlaları kullanarak süt üretimini artırabilir; bebeğinizi daha iyi besleyebilirsiniz.

Anne Sütü Arttırıcı Bira Mayası?

Bira mayasının tablet haline dönüştürülmesi ve yasal yollarla satılabilmesi ile bu mayaya ulaşabilir ve süt artmasını destekleyebilirsiniz. Süt artırıcı etkisinin çeşitli formlarda tartışıldığı unutulmamalıdır.

Anne Sütü Arttırıcı Çay?

Wess anne çayı, lactamil çay, humana still tee isimli hazır çayların alınıp içilmesi süt üretimini desteklemektedir.

Anne Sütünü Arttıran Doğal Taşlar?

Süt üretimini destekleyen taşlar arasında ‘beyaz selenit kristali ve çistolit taşı’ yer almaktadır.

Anne Sütü Arttıran En Önemli Besin Hangisi?

İçinde ki mineral, vitamin, protein ve yağ oranı bakımından anne sütünü arttıran en önemli besinin yumurta olduğu düşünülüyor.

Anne Sütü Arttırıcı Hoşaf?

Kara üzüm, elma, gün kurusu kayısı, incir ve su ile hazırlanan hoşaf anne sütünü arttırmayı desteklemektedir.

Anne Sütü Arttırıcı İlaç?

Anne sütünün arttırıcı kimyasal bir ilaç bulunmaz. Fakat galactago gibi çaylar ilaç niyetine kullanılabilir.

Anne Sütünü Artıran Sebzeler?

Dereotu, ıspanak, roka, kuzu kulağı, semizotu, karalahana gibi sebzeler süt üretimini destekleyen ve c vitamini içeren muhteşem besinlerdir.

Anne Sütü Artıran Vitamin?

Anne sütünün artıran en önemli vitaminin C vitamini olduğu bilinmektedir.


Anne Sütü Arttırmak hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Anne Sütü Arttırmak